Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez mac1us » 21 kwi 2014, o 14:28

Zastanawiam się nad kupnem chińskiego kolektora wydechowego do mojego auta. Kusi mnie cena gdyż z przesyłką wychodzi ok 1000 zł, raczej nikt w Polsce nie zrobi mi go w takich pieniądzach. Pojawia się pytanie, czy jest w ogóle sens go kupować? Jakie macie odczucia, będzie to ciągła walka z pęknięciami, wygięciami itp.
Konkretnie chodzi o ten http://www.ebay.com/itm/COLLETTORE-DI-S ... r#shpCntId
Avatar użytkownika
mac1us
Król Ronda
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 18:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez drift-rak » 21 kwi 2014, o 17:36

mac1us napisał(a):Zastanawiam się nad kupnem chińskiego kolektora wydechowego do mojego auta. Kusi mnie cena gdyż z przesyłką wychodzi ok 1000 zł, raczej nikt w Polsce nie zrobi mi go w takich pieniądzach. Pojawia się pytanie, czy jest w ogóle sens go kupować? Jakie macie odczucia, będzie to ciągła walka z pęknięciami, wygięciami itp.
Konkretnie chodzi o ten http://www.ebay.com/itm/COLLETTORE-DI-S ... r#shpCntId


Ja kupilem chinski kolektor do 1JZ. Wspawalem sobie wzmocnienie i nic nie peka jednak warto dac powierzchnie do splanowania chocby zeby sprawdzic czy jest ok. U mnie jedna trzeba bylo lekko liznac i lekko otwory pod szpilki powiekszyc bo srednio pasowaly.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez STEVEN » 22 kwi 2014, o 15:08

STEVEN
Clutch Burner
 
Posty: 46
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 20:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez drift-rak » 22 kwi 2014, o 15:21

STEVEN napisał(a):a takie cos na soft turbo?

http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-bm ... 95918.html


wspawaj sobie ze dwa wzmocnienia z pretow nierdzewnych (od flanszy turbo do flanszy pod glowice) i raczej bedzie trwalsze od zeliwnych kolektorow ktore pekaja. ALE nadal to chinczyk i przed montazem daj do planowania. uszczelki ktore sa w zestawie do kosza (papierowo-aluminiowe do wydechu :lollol: ) - takie byly w zestawie z moim kolektorem
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez forti » 22 kwi 2014, o 17:43

Do niczego te kolektory wystarczy przylozyc magnes zeby zobaczyc jaka jakosc stali nierdzewnej. Spawalem kilka takich "kolektorow" zrobione z papieru, kolega chyba jeszcze pozadnie nie rozgrzal tego kolektora, ze twierdzi ze nic sie nie dzieje po wzmocnieniu tego pretami.
Avatar użytkownika
forti
Król Ronda
 
Posty: 51
Dołączył(a): 11 sty 2010, o 18:29
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez drift-rak » 22 kwi 2014, o 17:50

forti napisał(a):Do niczego te kolektory wystarczy przylozyc magnes zeby zobaczyc jaka jakosc stali nierdzewnej. Spawalem kilka takich "kolektorow" zrobione z papieru, kolega chyba jeszcze pozadnie nie rozgrzal tego kolektora, ze twierdzi ze nic sie nie dzieje po wzmocnieniu tego pretami.


ja nie rozgrzalem? :scratch: a od kogo kupowales ze musiales spawac i byly z papieru?
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez juri28 » 26 kwi 2014, o 22:44

Do chłostania kupa i tyle , mimo ze wzmocnisz zawsze gdzies peknie bo sam tak miałem mimo wzmocnień.
juri28
DRIFTER
 
Posty: 409
Dołączył(a): 15 cze 2008, o 12:49

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez bakuÅ› » 27 kwi 2014, o 12:02

jak to u nas w kraju CCC - cena czyni cuda :grin: ale...

dlaczego nie (od najwaznejszych):

- przede wszystkim zly material
- brak odpuszczania o obrobce spawania (czyli pozostajace naprezenia)
- za cienkie scianki
- tragiczna jakosc spawow (to ze sie swieca z zewnatrz to zaden argument)
- krzywe, nieplanowane flansze

mialem w rekach, przerabialem, nie polecam
Avatar użytkownika
bakuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 112
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 21:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kolektory wydechowe z Chin, opinie, jakość

Postprzez pajak2444 » 30 maja 2014, o 09:55

DO CA18 i SR20 te kolektory jeszcze jakoś były wykonane, do 1.8T na 10 sztuk 6 było słabych a 4 to absolutna żenada.
Flansze standardowo wyglądają prosto, ale po pocięciu flanszy na poszczególne cylindry od razu widać jakie tam są naprężenia- odskoki po 3mm to norma !!!

Grubość rurek z których są wykonane woła o pomstę do nieba.

W nissanie siedzi taki chinol : http://www.ebay.com/itm/Skyline-R32-R33 ... 63&vxp=mtr
i jest lekki dramat. Kolektor ma wyjscie do wastegate pionowo w dół pomiędzy 6-cioma rurami z cylindrów ustawionych pionowo w górę, efekt :
Obrazek
a ustawiony jest ledwo 1 bar.
w tygodniu postaram się dorobić dodatkowy upust spalin w bardziej logicznym miejscu, ale obawiam się, że trzeba będzie wyspawać nowy kolektor, lub ratować się dołożeniem wewnętrznego WG.

Patent z podpieraniem flanszy turbo wielokrotnie zdawał egzamin, choć w civicu na ledwo 0,5 barze po kilku drobnych spawaniach nieszczelności kolektor się w końcu cały rozdął jak padła gazela na afrykańskim słońcu.

Osobiście gdybym nie spawał sam to wolałbym dopłacić i zrobić kolektor w PL, wyjdzie taniej niż wieczne poprawki i wymiana bandaży.
Avatar użytkownika
pajak2444
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lip 2008, o 17:09
Lokalizacja: Długołęka


Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron