m3035 w e30 POMOCY!!!

Dobór i modyfikacje silnika oraz przeniesienia napędu.

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez e30 owner » 4 mar 2014, o 00:24

Z wałkiem chodzi o to że się wycierają, dźwigienki się wybijają i później cyrki są. Sprawdź czy przepływka nie jest zasyfiona i się nie przycina. Ciśnienie na listwie, wtryski czy są oryginalne. Rozrząd czy nie jest przestawiony. Wydech czy nie jest przytkany. Może jakaś nieszczelność w dolocie.

A próba olejowa Tobie powie czy przypadkiem nie masz problemów z nieszczelnymi zaworami. I w jakiej kondycji masz pierścienie.

A pośpiech w mechanice zawsze prowadzi do jeszcze większych kłopotów niż masz. Jak masz robić na odpier.ol to nie rób wcale.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kamilakass » 4 mar 2014, o 20:09

motoszajbus napisał(a):a to tych 5 tys sie wkreca tak smialo czy tez wolniej niz powinna? jezdziles tym - jak to sie zbiera do tych 5 tys?
jak juz osiagnie 5 tys to co sie dzieje prycha kicha, przerywa, rowno chodzi?
sprawdzales zawor cisnienia paliwa na listwie wtryskowej?

wkreca sie bardzo dobrze do tych 5 tys. jezdzilem zbiera sie bar5dzo dobrze ale tylko do 5tys. przy 5tys. jak by odciecie. wku**ia mnie to juz powoli.

mtey napisał(a):nie czasem urwany ząbek na kole pasowym ?

Bardzo dobre pytanie bo nie wpadlo mi to do glowy. jutro sprawdze i dam znac. mam nadzieje ze to jest TO!!!

e30 owner napisał(a):Z wałkiem chodzi o to że się wycierają, dźwigienki się wybijają i później cyrki są. Sprawdź czy przepływka nie jest zasyfiona i się nie przycina. Ciśnienie na listwie, wtryski czy są oryginalne. Rozrząd czy nie jest przestawiony. Wydech czy nie jest przytkany. Może jakaś nieszczelność w dolocie.

A próba olejowa Tobie powie czy przypadkiem nie masz problemów z nieszczelnymi zaworami. I w jakiej kondycji masz pierścienie.

A pośpiech w mechanice zawsze prowadzi do jeszcze większych kłopotów niż masz. Jak masz robić na odpier.ol to nie rób wcale.


wydech caly w przelocie wiec nie jest przytany.na kompie ostatnio pokazalo mi "10- sonda lambda - regulator" no ale to napewno nie jest problemem z wkrecaniem sie
kamilakass
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 19:35
Lokalizacja: dania

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez Szymczak » 5 mar 2014, o 12:53

kamilakass napisał(a):
lipass napisał(a):sprawdź wałek rozrządu i przepływkę

walek wyglada mocno wytarty.

Masz odpowiedź ;)

Sonda walnięta jakby była to do 3-4 tys muł i prycha a potem rakieta jak skur...yn :)
Avatar użytkownika
Szymczak
Król Ronda
 
Posty: 69
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 13:15
Lokalizacja: ZAMIENIE

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kamilakass » 5 mar 2014, o 20:02

dzieki za odpowiedz Szymczak :good: mam nadzieje ze to bedzie to :)
kamilakass
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 19:35
Lokalizacja: dania

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kamilakass » 6 mar 2014, o 08:23

zapomnialem wczoraj napisac kolo pasowe cale wiec to nie to :nea:
kamilakass
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 19:35
Lokalizacja: dania

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez Merklin » 13 kwi 2014, o 22:52

A nie powiedziales nam nic, jak koldzy wyżej pisali o regulatorze cisnienia na listwie wtryskowej i pompce paliwa,Miałem kiedys podobny objaw,silnik nie dokrecal sie do odciecia okazała sie wytarta pompka paliwa.
Merklin
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2010, o 21:08
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kaky » 18 kwi 2014, o 20:40

ja też proponuję poszukać w kierunku zbyt niskiego ciśnienia paliwa, bo miałem u siebie podobna sytuację - co prawda dokręcał się do końca, ale od 5tys obrotów wyraźnie słabł. Sprawdź ciśnienie na listwie lub - w miarę możliwości - AFR podczas jazdy. Jeśli masz zbyt ubogą mieszankę, to lepiej tym nie jeździj "bo ci się tłoki ztopią"...
Avatar użytkownika
kaky
Clutch Burner
 
Posty: 44
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 23:43
Lokalizacja: Chełmek

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kamilakass » 24 kwi 2014, o 19:06

na chwile obecna silnik jest poza buda gdyz budowalem klatke i malowalem wnetrze. :) tez zakladalem ze to pompa paliwa wiec juz jest nowa i czeka kiedy wszystko zmontuje ;) afru nie mam mozliwosci sprawdzenia a regulator wymienilem :D
kamilakass
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 19:35
Lokalizacja: dania

Re: m3035 w e30 POMOCY!!!

Postprzez kamilakass » 23 maja 2014, o 18:36

dzisiaj wymieniaalem walek i sprawdzilem rozrzad. no i wszystko tak samo jak zwykle kreci sie do tych 5 tys i koniec :cry:
kamilakass
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 19:35
Lokalizacja: dania

Poprzednia strona

Powrót do Silniki i układ napędowy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości