driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Mates JBB » 30 sie 2011, o 08:59

Ja polecam zdecydowanie Anglika w manualu z v8 aby stawał z dołu odłączyć tylne hamulce żeby ręczny nie był koniecznością i dodatkowo tak jak grzechu pisał obok pedału gazu wstawić ręczny (nożny).
Avatar użytkownika
Mates JBB
Touge Drifter
 
Posty: 330
Dołączył(a): 24 lut 2011, o 12:32
Lokalizacja: Łódź

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez wajser » 30 sie 2011, o 15:46

Nie znam się ale jeśli kolega ma niedowład prawej reki to czy da rade utrzymać wyrywająca się kierownice? Najlepiej niech sam zainteresowany się wypowie, na temat stopnia swojej niepełnosprawności.
wajser
Touge Drifter
 
Posty: 147
Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 20:03
Lokalizacja: Pleszew

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Arczi5000 » 31 sie 2011, o 09:43

Powiem tak strone wcześniej podał wam linka do filmu z naszego spotu klubowego, i widać tak jak srebne e39 lata bokiem siedzi tam 2.8 a w zime daję Jonek sobie rade, a co niektorzy nie :D. Więc czy zdoła utrzymac kiere raczej tak, jak miał e46 2.0l to na jakoś słucha ulica nie sprawiała mu kłopotu. ale niech się lepiej wypowie :). Pozdro
Avatar użytkownika
Arczi5000
Clutch Burner
 
Posty: 25
Dołączył(a): 9 kwi 2010, o 11:02
Lokalizacja: Pabianice

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Jonekbmw » 31 sie 2011, o 09:47

jeśli chodzi o utrzymanie kierownicy to niema problemu ogolnie jezdze od 2 lat i prowadze cały czas jedną ręka .jesli chodzi o niepełno sprawności to i tak mam ogolnie dluzo szcześcia , wypadek miałem w 2008 jechalem skuterem drogą z pierwszeństwem i skrecalem w lewo i "zabralo" mnie auto PZU "mobilny ekspert" niezatrzymł sie na "stop" i niestety trofilem do szpitala do Łodzi . ( 3 tygodnie intensywna terapia - i miesiąc na chirurgi ) obierzenia byly masakryczne 3 razy reanimowali mnie , musieli mnie "połatac" 3 operacje odrazu , pęknieta czaszka niedywolnosc nerek, wątroby niewydolnosc oddechowa , złamany obojczyk , tętnice i ścięgna w nadgarstku przecięte uszkodzone serce obrzęk mózgu i jeszcze troche tego bylo . najgorsze jest to ze mam całkowite uszkodzenie splotu barkowego :(. nie poddaje sie próbuje caly czas walczyc i realizowac marzenia jak tylko sie da .
Ostatnio edytowano 31 sie 2011, o 14:07 przez Jonekbmw, łącznie edytowano 1 raz
Jonekbmw
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sie 2011, o 12:39
Lokalizacja: Pabianice

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez wajser » 31 sie 2011, o 14:05

Chodzi o to że jesli miałbys manual i w drifcie musialbys zmienić bieg to czy utrzymasz niepełnosprawna reką kiere. wiesz mam na myśli to czy niestracisz kontroli nad autem albo coś takiego?
Wiem ze raczej podczas driftu nie redukuje sie biegu, ale gdyby zaistaniala taka sytuacja?
Nie chce tutaj prawic morałow w stylu ":daj se spokoj bo zrobsiz komus i sobie krzywde" tylko pytam z ciekawosc :D
wajser
Touge Drifter
 
Posty: 147
Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 20:03
Lokalizacja: Pleszew

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Jonekbmw » 31 sie 2011, o 14:10

prawa ręką nie ruszam wogóle mam ja w kamizelce ktora caly czas nosze ( tak jakby tęblak) i dletego zdalem prawko na automaty i driftowoz tez raczej musial by byc w automacie . raczej skrzynia biegow z łopatkami czy cos takiego
Jonekbmw
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sie 2011, o 12:39
Lokalizacja: Pabianice

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez wajser » 31 sie 2011, o 16:32

no to rozwiewa wszelkie wątpliwości co do skrzyni. Teraz pytanie jakimi funduszami dysponujesz/chcesz przeznaczyc na budowę auta?
wajser
Touge Drifter
 
Posty: 147
Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 20:03
Lokalizacja: Pleszew

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Jonekbmw » 1 wrz 2011, o 06:32

jak narazie to chcial bym sie dowiedziec jaki by byl przyblizony koszt takiej zabawki .
Jonekbmw
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sie 2011, o 12:39
Lokalizacja: Pabianice

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez wajser » 1 wrz 2011, o 16:07

No myślę że tutaj nikt cie nie odpowie na to pytanie, musisz uje kierować do konkretnych osób/firm mogących ci pomóc.
wajser
Touge Drifter
 
Posty: 147
Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 20:03
Lokalizacja: Pleszew

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Veber » 1 wrz 2011, o 16:26

Od 20000 do 200000 może i więcej. Zależy co chcesz zrobić. Jak nie określisz budżetu to bez sensu jest bawić się we wróżkę.
Avatar użytkownika
Veber
Touge Drifter
 
Posty: 742
Dołączył(a): 16 wrz 2008, o 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Jonekbmw » 2 wrz 2011, o 08:12

wiec popytam w fimach i zobacze ile mi powiedza mniej wiecej . dzieki wszystkim za info i pomoc :) niech moc bedzie z wami ...
Jonekbmw
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sie 2011, o 12:39
Lokalizacja: Pabianice

Re: driftowóz dla niepełnosprawnego ?

Postprzez Biaggi » 3 lut 2013, o 23:55

Witam wszystkich
Właśnie zaczynam swoją przygodę z driftingiem i jestem osobą z niedowładem kończyn dolnych jak ten "kicaj" na zał. filmiku :) . Zakupiłem do tego celu E36 M50B25 ale jak autko poszło do przeglądu to okazało się ,że przepalone są zawory i szukam teraz całej głowicy co nie jest łatwe. Wydawało mi się ,że najłatwiej będzie właśnie zrobić to pod automatem ale decyzja zapadła żeby spróbować przystosować manuala i zobaczymy jak to wyjdzie wszystko...
Avatar użytkownika
Biaggi
Król Ronda
 
Posty: 55
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 22:05
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości