Nyska S13

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Nyska S13

Postprzez Fedan P. » 24 kwi 2008, o 09:23

Witam, jako że to mój pierwszy post tutaj chciałbym wszystkich powitać.
Zakupiłem auto jakis czas temu z myślą przygotowania go tylko i wyłącznie do driftu. Jednak mam pare pytań dotyczących budowy samochodu. Wywaliłem wszystko ze środka zostawiacjąc deske,i boczki w drzwiach, i podsufikte. I mam pytanie wyrzucić podsufitke, czy ją zostawić ? Kupić szprere 2 way czy zaspawac most ? I ogólnie co zrobić po wymianie zawieszenia i odelżeniu samochodu ?
Z góry dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam Patryk
Avatar użytkownika
Fedan P.
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 19:23

Re: Nyska S13

Postprzez Bartdrift » 24 kwi 2008, o 13:01

Napisz jak wygladasz z budzetem . Czy oszczednosc na maxa czy masz kase na jakies wymyslne mody ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nyska S13

Postprzez buli » 24 kwi 2008, o 14:48

wywal i podsufitkÄ™, i boczki
spawaj most, praktycznie cała polska czołówka tak jeździ, a zaoszczędzoną kasę wydaj np. na regulowane wahacze, drążki kierownicze i takie tam :D
co masz na myśli przez "zrobienie zawieszenia"? jeśli tylko gleba i beton, to jeszcze wypadałoby jakoś poustawiać geometrię (kąt pochylenia koła, zbieżność, kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy) i zwiększyć kąt skrętu kół, żebyś mógł sadzić jeszcze głębsze boki :grin:

dalej to już wiadomo - POWEEEEEER, jak mawia Jeremy Clarkson :grin:
no i dobrze by było zadbać o bezawaryjność

aha, byłbym zapomniał - oczywiście kubły, szelki i dobra kiera, a jeśli masz zamiar startować tym w zawodach to musisz zrobić zewn. i wewn. wyłącznik prądu
buli
Touge Drifter
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 20:20

Re: Nyska S13

Postprzez Fedan P. » 24 kwi 2008, o 15:34

Powiem tak, budżet raczej nie ograniczony, auto ma być porządne, wole zrobic raz a nie kupowac jakis shit zebym sie wkurzal ze sie sypie. Wiec raczej takie pożadne rzeczy.
Kubełek mam jeden Recaro. A jak z "klamą" ? Hydrauliczna czy zwykła ?
Avatar użytkownika
Fedan P.
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2008, o 19:23

Re: Nyska S13

Postprzez Kermel » 24 kwi 2008, o 15:38

No jasne, że hydraulik. ! Jezeli nie tniesz kosztów jakoś specjalnie to polecam D2+regulator siły hamowania. Odezwij sie do użytkownika "małpa777", on ostatnio takie zakupy robił to Ci powie ile co i jak i najważniejsze skąd to wziaść bo wiem, że miał tam przeboje ze zdobyciem takich gadgetów. Jest jeszcze inna opcja skąd zdobyć taki sprzet ale to napisz mi PW jak jestes zainteresowany to może coś ci poradze:)
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Nyska S13

Postprzez Bartdrift » 24 kwi 2008, o 16:05

Kermel napisał(a):Jezeli nie tniesz kosztów jakoś specjalnie to polecam D2+regulator siły hamowania.

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: Cop za rada ! Jezeli nie tniesz kosztow to kup najgorsze dziadostwo z chin ? :lol:
Nie kupuj rekawa D2 bo to gowno na jeden sezon. Juz pomine sprawde ze to nie dziala tak jak powinno ,ale jest tak badziewny ze cos strasznego! U mnie po jednym sezonie mozna go wlasciwie wywalic do smieci
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nyska S13

Postprzez Kermel » 24 kwi 2008, o 16:12

Bartek z calym szacunkiem .. ale u Ciebie w gruziku rzadko kiedy cos dziaalalo poprawie ( nie mowie ze to twoja wina .. moze jakies fatum i te sprawy :P ) . Sa tacy co sa z tego zadowoleni. Uwazam ze jezeli biorac pod uwage cena/jakosc to nie jest to najgorsze rozwiazanie.

Edit: kiedy odbierasz gruza to wpadne sobie ta D2 wymontowac, skoro chcesz ja na smietnik wypierdolic to ja chce byc tym smieciarzem co sobie to na zlom wezmie. Czekam na info.
Pamietaj teraz po tym co napisales nie ma odwrotu. Przyjezdza nysa wyrzycasz na smietnik Å‚ape i ja jÄ… pobieram :D
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Nyska S13

Postprzez Bartdrift » 24 kwi 2008, o 16:18

To zle uwazasz. Mozesz mi pokazac kogos oprocz mnie kto mial to wiecej niz rok ? To ze ktokolwiek jest z tego zadowolony przez miesiac nie znaczy ze bedzie tak samo za rok, A nie bedzie. U mnie zaczelo to dopieor DOBRZE dzialac jak to Miniak w Wawie przerobil . Co innego zatrzymnanie kol 15 tek w bmw a zatrzymanie 17tek r888 w nysie. Pozatym kolega pisze WYRAZNIE ze chce dobre graty zeby ich pozniej nie wymieniac a ty mu tu z D2 wyjezdzasz... No sory... Ja w tej chwili czekam na porzadny rekaw od Terego (dzisiaj albo jutro ma byc) Koszt wcale nie tak duzo wiekszy a jakosc podobno duzo lepsza. Tak na prawde nie jest prosto w PL powiedzec :ten jest dobry a tamten nie ,bo nikt u nas nie uzywal jeszcze zadnych dobrzych rekawow. Mozna jednak powiedziec co jest do dupy i to jest z pewnoscia D2

Edit: Lukaszu, czytaj dobrze : Napisalem ze mozna go wyrzucic ,a nie ze go wyrzucam . :) Raczej nie bede do tego auta nic wiecej dokladal wiec nie mam wyjscia tylko go tam zostawic.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nyska S13

Postprzez Kermel » 24 kwi 2008, o 16:21

No ok ok masz swoje argumenty nie bede z nimi walczyl, wyjdzie w praniu :P. Ale nie odniosles sie do tego co napisalem. Kiedy gruzik wraca bo zabieram tamta lape :D hihi ona taka ladna .. FIOLETOWA :D

Edit: Ty mi tutaj nie edit tylko dawaj ten smietnik :P hehe POZDRO! :D:D
Avatar użytkownika
Kermel
Touge Drifter
 
Posty: 319
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 10:54
Lokalizacja: Gleiwitz

Re: Nyska S13

Postprzez buli » 24 kwi 2008, o 16:55

Bartek a tak z ciekawości to co to za łapa? tzn. jakiej firmy?
na driftworks krzyczą 150 funciaków za cały zestaw
buli
Touge Drifter
 
Posty: 199
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 20:20

Re: Nyska S13

Postprzez Bartdrift » 24 kwi 2008, o 17:26

Oreca o ile dobrze pamietam,ale trzeba by zapytac Terego czy na 100%
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Nyska S13

Postprzez kamil » 5 maja 2008, o 22:34

" Co innego zatrzymnanie kol 15 tek w bmw a zatrzymanie 17tek r888 w nysie"
Co prawda to prawda . te oponki trzymaja jak diabli.nie jeden uklad hamulcowy sie zagotowal na tych oponach. pozdro
kamil
DRIFTER
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 mar 2008, o 22:40


Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości