Nissan S13 wydech

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Nissan S13 wydech

Postprzez Arti » 2 kwi 2008, o 16:37

Witam wszystkich pro drifterów i amatorów i początkujących takich jak ja
Bedę teraz kupował Nissana 200sx S13 i mam dylemat. Ponieważ mam narazie ograniczony budżet i nie stać mnie żeby od razu budować driftowóz od podstaw tylko po kolei. Chciałem zacząć od kompletnego układu wydechowego. Mój dylemat polega na tym , że nie wiem co byłoby lepsze czy zlecić firmie tuningowej budowę takiego wydechu czy kupić dedykowany a konkretnie mam na myśli Blitz Nur Spec R. Byłbym bardzo wdzięczny za doradzctwo
Avatar użytkownika
Arti
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 16:32
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez Jim Beam » 2 kwi 2008, o 17:15

Siema. Proponuje ci zebys pomyslal przedewszystkim co chcesz osiagnac tym wydechem. Jesli dopiero zaczynasz zajmij sie innym rzeczami np. konserwa budy. Pomysl tez o przyszlosci jakie mody planujesz bo byc moze bedziesz musial zmienic wydech. Spojrz troche na przyszlosc takie moje 3 grosze.
Avatar użytkownika
Jim Beam
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 11:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez trabirider » 2 kwi 2008, o 17:24

jezeli mówisz ze masz ograniczony budzet a stac cie na Blitz Nur Spec R to nie mam słów.
zasada nr. 1 w s13 to doprowadzic auto do stanu igła a potem zaczynać coś grzebać bo nie problem zrobić 200-210km tylko problemem jest to zeby sie to nie sypło za dwa kilometry.
trabirider
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: Limburg (Śląsk)

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez Arti » 3 kwi 2008, o 00:28

Blacharka jest jak na rok '90 w stanie niemalże idealnym. A ten niewysoki budżet to jakieś 3 tysiące po kupnie samochodu. Samochód ma być ogólnie drag and drift and everyday z przewagą drift :) I dlatego pomyślałem o tym Blitz Spec R. Nie wiem jak sądzicie?? Czy znacie inna alternatywe?? Dzięki wielkie za odpowiedzi.

P.S. Może zna ktoś tego SX'a http://moto.allegro.pl/item339541280_su ... stan_.html
Avatar użytkownika
Arti
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 kwi 2008, o 16:32
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez Kołtun » 3 kwi 2008, o 00:52

ja polecam najpierw pogrzebać przy zawiasie i hamulcach a potem zwiększać moc , bo trzeba mieć czym wychamowac moc któąr chcemy osiągnąć i sterować tym jak należy a nie mieć przechyły jak tytanic potem myśleć o modach silnika wydechu etc.
Kołtun
DRIFTER
 
Posty: 277
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 11:05
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez Jim Beam » 3 kwi 2008, o 06:02

Przedmowca tez poruszyl wazny watek, jesli niec jescze nie zdzialales to moze zajmij sie wybebeszeniem wnetrza, dyfrem, zawiasem zebys czul samochod o i najlepiej jakis kubel bo to bardzo dobra sprawa. :)
Avatar użytkownika
Jim Beam
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 29 mar 2008, o 11:46
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez EnDrIu » 3 kwi 2008, o 13:41

Te 3 tysie to sobie zostaw, pojeździj z 2 miesiące i sprawdzisz czy silnik nadaje się jeszcze do jeźdzenia, czy panew zacznie walić. Ja mam 3calowy wydech apexi, nie wiem czy jest jakakolwiek inna różnica w porównaniu z wydechami made in polski kazio oprócz tego, że mój wydech jest w miarę cichy i ma ładny napis na tłumiku :lol:
Avatar użytkownika
EnDrIu
DRIFTER
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 sty 2008, o 12:47

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez Łulf » 3 kwi 2008, o 16:12

zrobienie wydechu w firmie to jakas 1/3 ceny firmowego a roznica :scratch:
wydech da Ci do 20KM i glosno w srodku
tak jak koledzy napisali zajmij sie zawiasem zeby lusterek nie rysowac przy lataniu bokiem a jak Ci sie uda trafic szpere to tez warto
tak na wszelki wypadek zostaw sobie troche kasy na naprawy bo jak by nie bylo to jest to stare auto no i napewno katowane i cos predzej czy puzniej sie sypnie
Avatar użytkownika
Łulf
DRIFTER
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 00:42
Lokalizacja: śląsk

Re: Nissan S13 wydech

Postprzez kamil » 5 maja 2008, o 22:45

tak jak napisał EnDrIu. kup lepiej wydech od Mercedesa Sprintera i zrob wydech samemu tylko ostatni dokup ala mugen. cenowo taniej a efekt ?????????????? napewno glosno ale znosnie a co do mocy moze cos nie cos.pozdro
kamil
DRIFTER
 
Posty: 22
Dołączył(a): 11 mar 2008, o 22:40


Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 10 gości