[WYDZIELONY] Ile pali samochód do driftu

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

[WYDZIELONY] Ile pali samochód do driftu

Postprzez Pieczyniak » 16 mar 2008, o 23:53

bimmerholic napisał(a):podusmowójąc miałem 200sx s14 total serje 207 ps....i bił na głowe w/w modele.......ale koszta utrzymania nieporównywalne...gdzie s14 mnie zbankrutowała.......
pzdr.


no z ta S14 to chyba przesadziłeś :confused:
ja jestem tylko biednym studentem pracującym czasem i to dorywczo i wcale nie uważam że jest drogie w utrzymaniu.
pali w miare rozsÄ…dnie, nawet na torze ok 20/100, miasto 14-15, trasa 9-10
części jest dużo i mają coraz rozsądniejsze ceny więc napewno nie ma co się bać s14
Avatar użytkownika
Pieczyniak
DRIFTER
 
Posty: 301
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 22:17
Lokalizacja: Ełk/Poznań

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bimmerholic » 17 mar 2008, o 06:46

tak tylko to było 5lat temu gdzie ceny byłe inne....niz w chwili obecnej(dostanie mostu ze szperą graniczyło z cudem a mój nie domagał i jedyny co znalazłem to za 4tys,sprzegło 2tys...itd).
To że pali rozsądnie to fakt każda beemka r6 potrafiła wziąć o te 3-5 l mniej w danych warunkach.
pzdr.
Avatar użytkownika
bimmerholic
Clutch Burner
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 07:39

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez jakub1t » 17 mar 2008, o 10:15

"pali w miare rozsÄ…dnie, nawet na torze ok 20/100" to chyba lekka przesada , a jak nie to jestem w szoku :confused:
Avatar użytkownika
jakub1t
DRIFTER
 
Posty: 45
Dołączył(a): 25 sty 2008, o 16:39
Lokalizacja: Karczew

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bimmerholic » 17 mar 2008, o 10:21

seryjna s14tka....ostre katy/drift 50zł 30min...bmw m30 50zł 20min :twardziel:
chyba troche zeszło sie na off topic...wróćmy do tematu.
Avatar użytkownika
bimmerholic
Clutch Burner
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 07:39

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bartpa » 17 mar 2008, o 17:07

moje m30 pali na torze miedzy 30 a 35 l/100
jezeli nysa pali 20 to roznica znaczna
ciekawe ile pali dlubana np barta ?
Avatar użytkownika
bartpa
DRIFTER
 
Posty: 142
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 18:30
Lokalizacja: prawie oswiecim

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Bartdrift » 17 mar 2008, o 17:44

Moja nysa pali tyle ile wleje. Naprawdze dyskusja bez sensu. Rozumie rozmowy na temat ile pali na codzien jak ktos DUZO jezdzi i rozwaza co zrobic, zeby miec auto do driftu ,ale tez nie ogladac spalania na codzien w stylu 20 l/100 . Ale na torze ? a jak wy to chcecie liczyc ? na kilometr sie nie da, bo przeciez kola sie kreca inaczej .A na czas ?? czy ktos z Was upala auto prze godzine bez przerwy ? Moze chociaz przez pol godziny ? Tego sie nie da dokladnie policzyc,a nawyt gdyby to po jaka cholere? Jedno jest pewne : Driftowoz na torze pali ogromne ilosci paliwa tym bardziej ze staramy sie przeciez zawsze zeby auto bylo mocniejsze ,mialo wiecej koni itp. Jezeli ktos zaczyna myslec o kupnie samochodu na tor i zastanawia sie nad wyborem samochodu pod katem "ile spali na torze" ,powinien sie zastanowic najpierw, czy wogole go stac na ten sport i na samochod do jego uprawiania.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bartpa » 17 mar 2008, o 20:02

Bartdrift napisał(a):Moja nysa pali tyle ile wleje. Naprawdze dyskusja bez sensu. Rozumie rozmowy na temat ile pali na codzien jak ktos DUZO jezdzi i rozwaza co zrobic, zeby miec auto do driftu ,ale tez nie ogladac spalania na codzien w stylu 20 l/100 . Ale na torze ? a jak wy to chcecie liczyc ? na kilometr sie nie da, bo przeciez kola sie kreca inaczej .A na czas ?? czy ktos z Was upala auto prze godzine bez przerwy ? Moze chociaz przez pol godziny ? Tego sie nie da dokladnie policzyc,a nawyt gdyby to po jaka cholere? Jedno jest pewne : Driftowoz na torze pali ogromne ilosci paliwa tym bardziej ze staramy sie przeciez zawsze zeby auto bylo mocniejsze ,mialo wiecej koni itp. Jezeli ktos zaczyna myslec o kupnie samochodu na tor i zastanawia sie nad wyborem samochodu pod katem "ile spali na torze" ,powinien sie zastanowic najpierw, czy wogole go stac na ten sport i na samochod do jego uprawiania.


Bart licze to w taki sposob : zaczynam jezdzic kasuje kompa- koncze patrze se np 33,6 :wave:
A co do sensu liczenia , ciekawi mnie czy moc/moment przeklada sie w sposob bezposredni na spalanie bez wzgledu na turbo i pojemnosc
pozdr
Avatar użytkownika
bartpa
DRIFTER
 
Posty: 142
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 18:30
Lokalizacja: prawie oswiecim

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Bartdrift » 17 mar 2008, o 20:55

No to ja Ci powiem ze ten komp to ma sens przy normalnej jezdzie ,ale nigdy nie uwierze ze przy takim upalaniu jak nasze jest on w stanie pokazac prawde.
Jak by tak sie uprzec to jedyna opcja na sprawdzenie tego to bak na full ,doslownie pod koreczek, czas start ,15 minut jazdy bez przerwy ZADNEJ (nie wiem czy jakas fura jest to w stanie wogole wytzymac). Po 15 minutach stop i dolanie paliwa pod sam korek .
Tylko ze znowu jazda po jakims kartingu ,a np. duza petla w Poznaniau to ogromna roznica i raczej na pewno inne spalanie.
Moim zdaniem jak juz napisalem ,wszelkie pomiary spalania w drifcie sa bez sensu
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bartpa » 17 mar 2008, o 21:07

Masz racje w 100% co do dokladnosci wskazania, sensownosci mierzenia zuzycia jako istotnego elementu driftu
ale np jezeli ktos pisze ze nysa pali 20 a ja wiem ze e39m5 ma rozrzut 40-50 to roznica jest znaczna i dla poczatkujacego moze byc istotna .....
dla mnie istotniejsza jest informacja czy w zwiazku z tym ze twoja nysa moc/moment podobna lub wieksza pali np 60
tak z czystej ciekawosci ..... :)
Avatar użytkownika
bartpa
DRIFTER
 
Posty: 142
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 18:30
Lokalizacja: prawie oswiecim

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Bartdrift » 17 mar 2008, o 21:16

Nie no ,moja nysa to bak 40 litrow zjada w 15 minut jazdy i to nie byle jaki bak ,bo pelny pysznego v powerka 100okt. :grin:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez bartpa » 17 mar 2008, o 21:23

:shock: :shock: :shock:
Serio !!???
To jak jedziesz na zawodach to musisz co dwie zmiany opon tankowac ???? :shock:
Jestem w ciezkim szoku jesli sobie nie zartujesz :mod:
Avatar użytkownika
bartpa
DRIFTER
 
Posty: 142
Dołączył(a): 21 lut 2008, o 18:30
Lokalizacja: prawie oswiecim

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Grzechu » 17 mar 2008, o 21:26

Bartdrift napisał(a):Moja nysa pali tyle ile wleje. Naprawdze dyskusja bez sensu. Rozumie rozmowy na temat ile pali na codzien jak ktos DUZO jezdzi i rozwaza co zrobic, zeby miec auto do driftu ,ale tez nie ogladac spalania na codzien w stylu 20 l/100 . Ale na torze ? a jak wy to chcecie liczyc ? na kilometr sie nie da, bo przeciez kola sie kreca inaczej .A na czas ?? czy ktos z Was upala auto prze godzine bez przerwy ? Moze chociaz przez pol godziny ? Tego sie nie da dokladnie policzyc,a nawyt gdyby to po jaka cholere? Jedno jest pewne : Driftowoz na torze pali ogromne ilosci paliwa tym bardziej ze staramy sie przeciez zawsze zeby auto bylo mocniejsze ,mialo wiecej koni itp. Jezeli ktos zaczyna myslec o kupnie samochodu na tor i zastanawia sie nad wyborem samochodu pod katem "ile spali na torze" ,powinien sie zastanowic najpierw, czy wogole go stac na ten sport i na samochod do jego uprawiania.

:amen:
Avatar użytkownika
Grzechu
DRIFTER
 
Posty: 946
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 17:38
Lokalizacja: Åšroda Wielkopolska

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Bartdrift » 17 mar 2008, o 21:42

bartpa napisał(a)::shock: :shock: :shock:
Serio !!???
To jak jedziesz na zawodach to musisz co dwie zmiany opon tankowac ???? :shock:
Jestem w ciezkim szoku jesli sobie nie zartujesz :mod:


Na zawody i treningi zabieram ze soba beczke paliwa. Udalo mi sie kupic kiedys taka fajna po oleju i zawsze wozimy ja za soba.
Tak ,mysle ze mniej wiecej tak czesto dolewamy paliwa. Nie ma lekko :rockon:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez kamkor » 17 mar 2008, o 21:46

Bartdrift napisał(a):Na zawody i treningi zabieram ze soba beczke paliwa. Udalo mi sie kupic kiedys taka fajna po oleju i zawsze wozimy ja za soba.


Najlepsze wspomnienia z wyjazdow driftingo to unoszacy sie w kamperze zapach swiezych opon i paliwa, czasami niespokojnie oczekujacych na swoja egzekucje. :D O innych dodatkowych zapachach nie wspomne. :D // sorry za offtopic
kamkor
DRIFTINGO
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 21 gru 2007, o 23:36
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kupno nowej bryki

Postprzez Bartdrift » 17 mar 2008, o 21:58

:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości