Mercedes w driftcie a rozmiar felg.

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Mercedes w driftcie a rozmiar felg.

Postprzez qwertyasdfgh » 2 lis 2014, o 01:29

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem auta tylnonapędowego a co za tym chciałem się trochę pobawić i polatać boki. Auto to Mercedes SLK 200 kompressor 16V 192 konie i 270 nM. W aucie o masie własniej +/- 1300kg plus kierowca to chyba nie tak mało więc jakieś możliwości są. Auto ma kontrole trakcji ale w każdej chwili mogę ją odłączyć i bez problemu rwać asfalt. Domyślam się, że bez spawu/szpery o porządnym drifcie ciężko mówić ale chciałem się pobawić i zauważyłem, że na 1 powiedzmy wyjeżdżając na skrzyżowaniu można spokojnie złapać jakiś boczek, na 2 po porządnym kopniaku też coś tam zrywa ale szału nie ma bo trzeba jechać dość powoli. W temacie jestem zielony ale uważam, że auto o takich parametrach chociaż ta 2ke powinno zrywać po strzale. Problem moim zdaniem leży w rozmiarze felg/opon. Mam 17 calowe felgi z oponkami 245/45 więc moje pytanie brzmi jaki rozmiar opon/kół najlepiej będzie założyć do zabawy? Inna sprawa, że tych mi trochę szkoda bo jednak opony o tym rozmiarze do tanich nie należą a mają dopiero 1 sezon. Trening czyni mistrza - to również wiem ale niestety nie widzę możliwości zrobienia np całego ronda na 1ce z baaardzo małą prędkością a nie chce mi się jakoś wierzyć, że auto o w miare dobrym jak na daily samochód momencie obrotowym nie potrafi zerwać przyczepności na 2ce. Na mokrym asfalcie gdzie przyczepność jest niska auto nie ma problemu lecz mimo wszystko trzeba jechać w miarę powoli, stąd moje podejrzenie, że wina leży gdzieś w kołach/gumie. Poza tym przeglądając filmiki na yt niejedna 'beta' radzi sobie lepiej a ma mniej koni i mniejszy moment obrotowy. Pozdrawiam i liczę na rzetelną odpowiedź.

P.S tak wiem, że są już tematy o rozmiarze felg natomiast ciekawi mnie wasza opinia na temat parametrów autka bo jednak nie jest ono zbyt popularne a juz napewno nie w driftcie
qwertyasdfgh
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 01:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mercedes w driftcie a rozmiar felg.

Postprzez e30 owner » 2 lis 2014, o 08:26

Teraz bawię się oponami, ale na 1/4 mili na ulicy, przy FWD około 360KM opona 205/40/17 semi slick na ulicę nie daje trakcji na 3 biegach, i przy starcie z rolki przy 80 także. Teraz idziemy prawdopodobnie w markguma 15cali/205/55, mieszanka wyścigowa profesjonalna soft i odpowiednie ciśnienie. Stąd jestem pewny że 245 to trochę overkill dla 200KM.

Więc zakładaj oponę w okolicach 200 szerokości, najlepiej 15 - bo jest ich dużo i są tanie. Jakby co mogę coś znaleźć u siebie, jakąś stalówkę i oponę. Wtedy się pobawisz. Lub dokoksuj ciśnienia w tych co masz, ale efekt będzie raczej mizerny.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mercedes w driftcie a rozmiar felg.

Postprzez klx_driftah » 2 lis 2014, o 21:03

zakładasz 195/50 15 i czynisz cuda
Avatar użytkownika
klx_driftah
Touge Drifter
 
Posty: 672
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 11:56
Lokalizacja: Hindenburg


Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości