Drift czy wyścig

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Drift czy wyścig

Postprzez kanar » 3 sty 2014, o 18:10

horseshoe - jak najbardziej oznacza podkowę, ale raczej nie użyłbym tego słowa w tłumaczeniu bo powszechnie takiego terminu się nie stosuje, raczej bardziej opisowo np "zakręt 180 stopni", "nawrotka:>" lub nawet tak jak napisałeś, "zakręt w kształcie litery U". itp ale to już wg uznania.
Avatar użytkownika
kanar
Król Ronda
 
Posty: 66
Dołączył(a): 8 lis 2010, o 21:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Drift czy wyścig

Postprzez Ray » 4 sty 2014, o 10:55

U nas częściej usłyszysz "patelnia" :D Czy to na zawodach od publiczności czy od komentatora ;)
Avatar użytkownika
Ray
Touge Drifter
 
Posty: 1526
Dołączył(a): 24 lip 2009, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Drift czy wyścig

Postprzez e30 owner » 4 sty 2014, o 16:11

Nawrotka to bardziej dookoła beczki, lub ogólnie zmiana kierunku jazdy o 180st. A tutaj zmiany kierunku jazdy nie ma. Podkowa nawet pasuje i według tłumaczenia i według sytuacji, Zakręt 180st. To tak trochę długie tłumaczenie. Patelnia, jeśli kojarzy się w środowisku to ok, nawet bardzo, tylko gorzej jeśli będzie oglądał to ktoś spoza środowiska, wtedy pomyśli bardziej o rondzie (??) w końcu patelnia jest okrągła :D Tutaj sam nie wiem co jest lepsze.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Drift czy wyścig

Postprzez Patryk K. » 6 sty 2014, o 18:10

Dzięki za podpowiedzi. Z innego wiarygodnego źródła również uzyskałem termin "patelnia" i jego właśnie zastosowałem. W programie staram się zachować klimat środowiska driftowego, więc zależy mi na stosowaniu używanej w nim terminologii. A jeśli ogląda to ktoś, kto nie miał do czynienia z driftem (tak jak ja), niech się uczy (tak jak ja). W końcu w ten właśnie sposób poznajemy każdą nowa dyscyplinę. I właśnie dlatego zależy mi na podpowiedziach osób obeznanych z tematem.
Patryk K.
Amator
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 10:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Drift czy wyścig

Postprzez em.dzej » 8 sty 2014, o 21:32

gdzies to mozna zobaczyc?
em.dzej
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 21:28
Lokalizacja: szczecin

Poprzednia strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości