Samochód z niemiec

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Samochód z niemiec

Postprzez e30 owner » 27 maja 2014, o 14:55

Policja może żądać faktury/umowy zakupu, lub zgody właściciela na użytkowanie pojazdu przez daną osobę - sam mam nie przerejstrowany samochód bo niedawno kupiłem i pan policjant powiedział "oc na pana, w dowodzie widnieje kto inny, wie pan powinienem poprosić o okazanie użyczenia pojazdu ale rozumiem że pan takowe ma" i poszedł do radiowozu wklepywać dane. Jak wrócił powiedziałem że kupiony jakiś czas temu, to pouczył że mam obowiązek w ciągu 30 dni zarejestrować pojazd, udałem zdziwionego, i że nie słyszałem o takim czymś, jedynie o ciągłości umów przy odsprzedaży, to wyjaśnił że taki przepis jest. Ale kary to żadnej nie ma, jak sam popatrzyłem za tematem.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: Samochód z niemiec

Postprzez PiotrMSC » 3 cze 2014, o 14:38

Jestem tego zdania że sami policjanci nie wiedzą jak na to wszystko patrzeć, i każdy inaczej na to patrzy bo każdy ma inną wiedzę. Nie wiem czy te blachy są ważne czy nie, na pewno są oryginalne. Może i bym go zarejestrował ale chce go sprzedać i tak mi się to nie uśmiecha. A teraz muszę trochę po Polsce pojeździć i też są obawy :) .
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód z niemiec

Postprzez RustyE30 » 3 cze 2014, o 21:00

e30 owner napisał(a):Policja może żądać faktury/umowy zakupu, lub zgody właściciela na użytkowanie pojazdu przez daną osobę - sam mam nie przerejstrowany samochód bo niedawno kupiłem i pan policjant powiedział "oc na pana, w dowodzie widnieje kto inny, wie pan powinienem poprosić o okazanie użyczenia pojazdu ale rozumiem że pan takowe ma" i poszedł do radiowozu wklepywać dane. Jak wrócił powiedziałem że kupiony jakiś czas temu, to pouczył że mam obowiązek w ciągu 30 dni zarejestrować pojazd, udałem zdziwionego, i że nie słyszałem o takim czymś, jedynie o ciągłości umów przy odsprzedaży, to wyjaśnił że taki przepis jest. Ale kary to żadnej nie ma, jak sam popatrzyłem za tematem.


Racja,zapomniałem dodac,że może zażądac faktury lub umowy zakupu.
Avatar użytkownika
RustyE30
Król Ronda
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochód z niemiec

Postprzez PiotrMSC » 4 cze 2014, o 16:58

Weźmie fakturę i pewnie data zakupu mu się nie spodoba. :amen:
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości