Samochód z niemiec

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Samochód z niemiec

Postprzez code » 26 maja 2013, o 19:25

Witam,

Jestem na etapie szukania zdrowego samochodu z zamiarem zrobienia driftowozu.

Jest sens sprowadzania go z niemiec? Może ktoś polecić jakiś komis w niemczech albo Polską firme która się tym zajmuję? Wiem, że nie będzie łatwo bo szukam BMW E30 coupe.
code
Król Ronda
 
Posty: 62
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód z niemiec

Postprzez tony_rider » 26 maja 2013, o 19:35

Nie wiem czy jest sens sprowadzać e30 z niemiec, też o tym myślałem pół roku temu, ale za naprawde ładny egzemplarz zapłacisz kupę kasy, i będzie go wręcz szkoda do tyrania w drifcie.... a trupa, lub w średnim stanie możesz kupić w PL, i nie pieprzyć się z przywozem... Tak szczerze to poszukaj lepiej w PL, na spokojnie, nie przypalaj się i coś kupisz :) Tu na forum często są fajne auta za dobre pieniądze.

Joł
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód z niemiec

Postprzez code » 26 maja 2013, o 20:31

Właśnie tego się boję, że jest E30 niby ładne za 3500 zł,facet z gdańska a ja z Warszawy...Będę tyrał tyle km a się okaże, że dziury w podłodze :scratch: I za wache mi wyjdzie 2x tyle co z niemiec :lollol:
code
Król Ronda
 
Posty: 62
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 00:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód z niemiec

Postprzez tony_rider » 26 maja 2013, o 20:36

nie ma sensu tyle jeździć, ja tez myślałem o wycieczkach przez pół polski... na szczęście nigdzie nie pojechałem :) Czekaj spokojnie i coś napewno w Twojej okolicy się trafi :)
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Improove » 26 maja 2013, o 23:20

Moim zdaniem opłaca się przyprowadzić z niemiec, ponieważ tam te samochody nie są takie wytłuczone (drogi) a druga sprawa że tam nie ma druciarstwa.. Muszisz przemyśleć wszelkie zza i przeciw. Byłem w Niemczech (Frankfurt i okolice) pare dni temu i widziałem dwie ładne e30.. Na prawde zadbane auta, jedna za 500 euro druga za 750.. Kwestia cen wiadomo, negocjacja, ale wiadomo że do tych pieniędzy musisz doliczyć sobie paliwo + opłaty(1000zł) + 140 euro za tablice.

edit: tablice przy założeniu że chcesz wracać autem na kołach, chyba że polecisz sobie lawetą :)
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: Samochód z niemiec

Postprzez tony_rider » 27 maja 2013, o 06:13

Tylko pytanie po co mu nie wytluczone auto z zadbanym środkiem? Skoro i tak cały zawias do driftu musi zrobic.... A środek wywalić.... Jedyne co to Blacha przydała by sie zdrowa:) ale znajdzie taki egzemplarz :)
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Improove » 27 maja 2013, o 11:36

Tu już jest decyzja właściciela :)
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Bartek_JDM » 2 cze 2013, o 14:30

Szukalem samochodu w Polsce, ale zdecydowalem sie na import z Niemiec. Znalazlem dosc zadbane e36 328i w niezlej cenie z ksiazka serwisowa itd. Znajomy dobrze znajacy niemiecki dogadal mi caly temat. Zeby maksymalnie ograniczyc koszty importu umowilem sie z Niemcem, ze do Niemiec przyjade autokarem (15 godzin w autokarze...), on odbierze mnie z dworca i pojedziemy obejrzec samochod. Pozniej tylko zjazdowki i powrot do PL.

Duzy plus jest taki, ze silnik nigdy nie widzial gazu, nie ma wyciekow/nie poci sie, buda jest prosta, podluznice cale i nawet sa nowe tarcze hamulcowe :D

Zeby zbytnio nie napalac sie na samochody z Niemiec warto na starcie doliczyc sobie ok 30-40% ceny wyjsciowej na oplaty, blachy zjazdowe, rejestracje itd (oplaty sa najgorsze, ale warto wywalic cale wnetrze do golej blachy i zrobic opinie rzeczoznawcy- oplaty beda nizsze)
Bartek_JDM
Amator
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 19:51
Lokalizacja: Radom

Re: Samochód z niemiec

Postprzez BartuÅ› » 2 cze 2013, o 20:03

Powiem Ci tak. Szczerze to teraz e30tki rosną bardzo na wartości i to juz nie te czasy ze kupisz ładną kupete za 1000Euro. Jesli juz szukac to moze e36 bo tego jest jeszcze od groma. Ale to decyzja zalezy od ciebie. Mozesz taka e36 poszukac odrazu z jakims wiekszym silnikiem tylko pamietaj ze masz akcyze wiecej od pojemnosci ponad 2000cm 18,6% wartosci Ale to zawsze mozesz zanizyc fakturke (tylko tez nie za mocno) bo do mnie sie raz przyczepili. . Cło to groszowe sprawy. Jakieś tlumaczenia papierów dodatkowe ok 200zł.Rejestracja auta w polsce no i Do tego transport jesli pojedziesz sam (nie wiem skad) to okolo tysiaka na paliwko (plus tablice wyjazdowe ok 100Euro), ogarniając lawete moga nawet do 2000zl policzyc. WIec moim zdaniem nic co jest tansze niz 2000euro to sie nie oplaca :)

Stronki:
http://suche.autoscout24.de/erweitert?a ... tate=N%2CU
lub
http://www.mobile.de/
Przydatne słowka:
Getriebe - skrzynia (ShaltGetriebe - Manual)
Unfallfahrzeuge - uszkodzone Nur (tylko uszkodzone) - i tu chyba znajdziesz fajna okazje bo potrafia fajne fury lekko uszkodzone sprzedawac co jest najbardizej oplacalne
Inne to sa juz do ogarniecia.
Jak cos to pisz na priv to ci pomoge napisac do kolesia
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Tadek » 10 cze 2013, o 17:39

Improove napisał(a): a druga sprawa że tam nie ma druciarstwa..



Kłóciłbym się.
Tadek
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 15:38
Lokalizacja: Kostrzyn

Re: Samochód z niemiec

Postprzez sajrus » 10 cze 2013, o 17:42

Tadek napisał(a):
Improove napisał(a): a druga sprawa że tam nie ma druciarstwa..



Kłóciłbym się.


Samochód od Niemca a nie od Polaka w Niemczech. To znaczna różnica,
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Tadek » 11 cze 2013, o 16:48

Sam pracuje w Niemczech w warsztacie więc wiem jak to wygląda, nawet tam często robią druta. Nie mówię że jest tyle samo druciarstwa co u nas, ale nawet tam się to zdarza. ;)
Tadek
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 15:38
Lokalizacja: Kostrzyn

Re: Samochód z niemiec

Postprzez BartuÅ› » 11 cze 2013, o 20:46

Tadek napisał(a):Sam pracuje w Niemczech w warsztacie więc wiem jak to wygląda, nawet tam często robią druta. Nie mówię że jest tyle samo druciarstwa co u nas, ale nawet tam się to zdarza. ;)

turasy ;)
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Tadek » 11 cze 2013, o 21:05

Niemcy.
Tadek
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 15:38
Lokalizacja: Kostrzyn

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Improove » 11 cze 2013, o 22:27

Ale sam fakt że auto jeździło w Niemczech a nie w Polsce mnie przekonuje do tego aby sobie coś sprowadzić :)
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości