Samochód z niemiec

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Samochód z niemiec

Postprzez Improove » 12 cze 2013, o 15:55

Ja akurat nie mówie o sprowadzeniu auta pod budowe driftowozu bo to faktycznie jest bez większego sensu. Ale jeżeli ktoś przymierza się do kupna auta (do jazdy na codzień) to może brać pod uwage sprowadzenie z Niemiec. Jak dla mnie to same plusy, ale nikogo do niczego nie namawiam :)
Avatar użytkownika
Improove
Touge Drifter
 
Posty: 537
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: Samochód z niemiec

Postprzez BartuÅ› » 12 cze 2013, o 18:10

Jezeli juz pod driftowoz to sprowadz sobie z wloch. Samochody sa dosc tanie i co najwazniejsze, te z poludnia nie wiedza co to rdza! Sciagnalem pare i bylo tak jak mowie ;)
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Samochód z niemiec

Postprzez sajrus » 12 cze 2013, o 18:22

Bartuś napisał(a):Jezeli juz pod driftowoz to sprowadz sobie z wloch. Samochody sa dosc tanie i co najwazniejsze, te z poludnia nie wiedza co to rdza! Sciagnalem pare i bylo tak jak mowie ;)


A jak wygląda sprawa z cenami? Jaki poziom przeważnie zużycia jest?
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Samochód z niemiec

Postprzez ttomek » 12 cze 2013, o 18:47

chyba najważniejsze pytanie to granica opłacalności... jak po drifowóz to co za różnica czy vył serwisowany i czy ma zawias wytłuczony - i tak go zmienisz, potniesz a motorownie z m20 zmienisz...

weź jedź do Włoch czy Niemiec na pod przeciwną granicą... policz koszt paliwa czas itd i przelicz to na budę kupioną w Polsce i na jej rozebranie i obspawanie...
a niech będzie konieczność transportu lawetą to opłaty drogowe itd...
i dojdziesz do wniosku że e30 w Polsce za 2500 wcale nie jest drogie a resztę przeznacz na blacharkę.

jak chcesz już coś taniego to bierz bude pod driftowóz bez prawa do rejestracji np z anglika i wtedy będziesz miał tanio, handlarze się budy bez części chętnie pozbędą

jak auto na codzień, to kwestia też ceny... bo fura za 15 000 to żadna chyba różnica oszczędzić 3000 na zakupie i dać 1800 za transport,,, paliwo itd...
wszystko kwestia zliczenia wszystkich kosztów, a i u nas za fajną kaskę można spoko fure trafić
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: Samochód z niemiec

Postprzez BartuÅ› » 12 cze 2013, o 22:30

sajrus napisał(a):
Bartuś napisał(a):Jezeli juz pod driftowoz to sprowadz sobie z wloch. Samochody sa dosc tanie i co najwazniejsze, te z poludnia nie wiedza co to rdza! Sciagnalem pare i bylo tak jak mowie ;)


A jak wygląda sprawa z cenami? Jaki poziom przeważnie zużycia jest?


Ceny sa niskie, a o samochody to tam nie dbaja (Poobijane). Cos w stylu... zle koles stoi na miejscu parkingowym - to ja cie przepchne i bedzie ok
I tak jak wczesniej pisalem pare postów wyzej - 5 razy przemyslcie czy to sie oplaca ;) bo koszta sa duze
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Samochód z niemiec

Postprzez sajrus » 12 cze 2013, o 23:27

Bartuś napisał(a):
sajrus napisał(a):
Bartuś napisał(a):Jezeli juz pod driftowoz to sprowadz sobie z wloch. Samochody sa dosc tanie i co najwazniejsze, te z poludnia nie wiedza co to rdza! Sciagnalem pare i bylo tak jak mowie ;)


A jak wygląda sprawa z cenami? Jaki poziom przeważnie zużycia jest?


Ceny sa niskie, a o samochody to tam nie dbaja (Poobijane). Cos w stylu... zle koles stoi na miejscu parkingowym - to ja cie przepchne i bedzie ok
I tak jak wczesniej pisalem pare postów wyzej - 5 razy przemyslcie czy to sie oplaca ;) bo koszta sa duze


To w końcu są duże czy są niskie? Bo jeśli cała operacja auto+sprowadzenie będzie chociaż o 2000zł tańsze to nawet się opłaci ale jeśli są to złotówki to wydaje mi się że okazji lepiej szukać lokalnie.
Avatar użytkownika
sajrus
Touge Drifter
 
Posty: 545
Dołączył(a): 14 lis 2009, o 23:24
Lokalizacja: łódź

Re: Samochód z niemiec

Postprzez BartuÅ› » 14 cze 2013, o 10:17

Ceny moga byc nizsze o jakies 10% niz w niemczech - samochodu. Przynajmniej tak wnioskuje z tego co widze... Koszta sÄ… duze... wyprawa do wloch to masakra. Czyli Tak jak wczesniej pisalem, jesli masz do wydania mniej niz 13tys zl na samochod, to nie oplaca sie go sprowadzac. Szukaj lokalnie ;)

Jeszcze jedna rzecza jest jak rozumiemy slowo ,,oplaca" - moze nie oplacac nam sie pienieznie kupic za granica jakiegos samochodu bo wyjdzie pare tysiecy drozej ale dla mnie na przyklad gdy kupuje dla siebie auto prywatne to tylko ze Szwajcarii. Wole dodac te kilka tysiecy do samochodu ale miec pewnosc ze np przebieg jest 100% autentyczny. Tam za ,,korekte licznika" idzie sie siedziec do 3 lat ;)
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Samochód z niemiec

Postprzez janossheldon » 3 lip 2013, o 10:54

A mnie tylko to nie przekona jeszcze muszę sprawdzić szereg innych czyników.
janossheldon
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód z niemiec

Postprzez PiotrMSC » 1 maja 2014, o 00:12

Ja mam troszkę inne zapytanie i proszę o szczere wypowiedzi. Na początku stycznia kupiłem samochód nie do driftu od handlarza, sprowadzony z Belgi, tablice oryginalne, on wystawił mi FV, porobił wszystkie opłaty, tłumaczenie, przegląd Polski, ja sobie aby opłaciłem OC. I teraz pozostaje aby opłacić recykling i rejestracja. Ale nic nie przerejestrowywałem, tylko tak sobie jeżdżę od stycznia na tych tablicach. I czy to wszystko jest w miarę przepisowo, nie mam chęci go rejestrować na siebie bo nie wiem ile jeszcze czasu będę nim jeździł, wiec mogę tak dalej sobie śmigać?
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód z niemiec

Postprzez tony_rider » 1 maja 2014, o 07:55

Jak trafisz na upierdliwego policjanta to sie dowali i da Ci mandat, ale w praktyce raczej jak masz ubezpieczenie na siebie i przeglÄ…d na papierze to nic Ci nie grozi :)
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód z niemiec

Postprzez PiotrMSC » 3 maja 2014, o 10:14

No dobrze, ale w razie kontroli jak się najlepiej tłumaczyć, i za co i na jakiej podstawie bym dostał mandat?
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód z niemiec

Postprzez bazej171 » 3 maja 2014, o 18:45

za nie przerejestrowanie auta w terminie 30 dni, jak trafisz na upierdliwego to za to dostaniesz, sprawdzone :D dostaje właściciel auta mandat
bazej171
Touge Drifter
 
Posty: 170
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 19:53
Lokalizacja: łuków/warszawa

Re: Samochód z niemiec

Postprzez RustyE30 » 22 maja 2014, o 16:07

Nie ma takiego przepisu,że dosajesz mandat za nieprzerejestrowanie w terminie 30dni od daty zakupu.
Jest tylko pouczenie. Miałemtak kilka aut na siebie.Ostatnie to autolaweta,którą śmigałem na nie przerejestrowanym dowodzie reestracyjnym przez 1,5roku.
Ale miaem częste kontrole na autostradach i w mieście przez tajniaków i zaczęło mnie to wk...ac,ciągłe pogadanki policjantów,że mam obowiązek itd.
Masz obowiÄ…zek do 30 dni,ale nie ma za to kary :d chore polskie przepisy.
Jeździj tak jak chcesz i tyle. W razie czego pamiętaj,nie ma za to kary w kodeksie. :amen:
Avatar użytkownika
RustyE30
Król Ronda
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Samochód z niemiec

Postprzez PiotrMSC » 27 maja 2014, o 12:54

Dzięki za info, też coś takiego słyszałem że jak policja widzi zagraniczne blachy to lubi łapać. Mnie w Lublinie jeszcze ani razu nie złapali ale się wybieram do wawy czy krk wiec może być różnie. A przy kontroli który się dowód pokazuje oryginalny czy przetłumaczony? Fakturę zakupu też będzie chciał zobaczyć? W urzędzie straszyli że teraz policja dowody zabiera za nie przerejestrowane samochodu. :P
PiotrMSC
Król Ronda
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 gru 2010, o 14:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Samochód z niemiec

Postprzez drift-rak » 27 maja 2014, o 13:03

PiotrMSC napisał(a):Dzięki za info, też coś takiego słyszałem że jak policja widzi zagraniczne blachy to lubi łapać. Mnie w Lublinie jeszcze ani razu nie złapali ale się wybieram do wawy czy krk wiec może być różnie. A przy kontroli który się dowód pokazuje oryginalny czy przetłumaczony? Fakturę zakupu też będzie chciał zobaczyć? W urzędzie straszyli że teraz policja dowody zabiera za nie przerejestrowane samochodu. :P


no ok a masz wazne te blachy?? jesli wazne to mozesz jechac jesli po terminie to nie. dla przykladu francuskie blachy sa wazne miesiac od daty zakupu auta - mimo ze nie ma na nich wybitych dat - po tym czasie auto jest nie zarejestrowane nigdzie
nie wiem jak jest z kara bo byc moze jest jak kolega Rusty napisal ale napewno zakaz dalszej jazdy. po prostu nie mozesz jechac nie zarejestrowanym nigdzie autem z niewaznym dowodem rejestracyjnym mimo ze masz przeglad i OC
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości