Laweta czy Rejestracja?

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Rogul » 17 sty 2013, o 00:55

a moja 30ka w dowodzie ma wbite 0kg masy własnej
i co z tym fantem>?? :rotfl:
Avatar użytkownika
Rogul
Touge Drifter
 
Posty: 188
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mikołów

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez tomek.kdf » 17 sty 2013, o 08:26

coeldrift napisał(a):Liczy się tylko DMC. Tak było, tak jest i tak zawsze będzie bo zaraz znajdzie się magik, który polonezem będzie ciągał przyczepę od traktora argumentując to tym, że jest niezaładowana. Kup sobie lawetę o DMC mniejszym lub równym możliwościom Twojego auta. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Mam E46 Coupe z masą na haku 1400 kg, do tego zamówiłem aluminiową lawetę o masie 320 kg, na którą ładuję E30-kę o masie w dowodzie 1080 kg (rzeczywista jest mniejsza). Jeżdżę sobie kulturalnie, bez viatola, bez zawyżonych opłat na autostradzie.


Zajebiaszcza sprawa:D :thumbsup: I najważniejsze zestaw poniżej 3,5t i ani viatolla ani prawka b+e nie potrzeba :yahoo:
P.S
Ja też mam e46 coupe ale w dowodzie mam 1775kg na haku :scratch: ciekawe od czego to zależy...(ja mam 330Ci) ale w sumie nie ważne bo maja e46 jest do driftu a nie targania lawety... Właśnie kupuje MB w124 i do tego będę budować lawetę tak żeby zestaw nie przekraczał 3,5t bo nie chce dodatkowych opłat.
I pytanie w tym kierunku:
Co jest ważne jeśli chodzi o auto znajdujące się na lawecie? To ile waży faktycznie, czy to ile ma w dowodzie? :scratch: bo jeżeli załaduję lawetę burakami :rockon: to nie mam papieru na to ile tego towaru jest na lawecie i pozostaje jedynie ważenie czy nie przeładowałem. A jak załaduje Moje e46 na lawetę o ładowności 1300kg a auto w dowodzie ma masy własnej 1500kg a w rzeczywistości 1200kg to co wtedy???
Avatar użytkownika
tomek.kdf
Touge Drifter
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 14:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Rogul » 17 sty 2013, o 20:09

coeldrift napisał(a):Jak to co? Dowód kwalifikuje się do zatrzymania przez Panów krawężników ponieważ dane w nim zawarte nie są zgodne ze stanem faktycznym :-)) Hehe

przecież ja tego nie wypisywalem :razz:

miesiac temu zabrali mi dowód za "usterki" :tease:
i nikt do wagi sie nie doczepił
Avatar użytkownika
Rogul
Touge Drifter
 
Posty: 188
Dołączył(a): 22 mar 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mikołów

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez bogdan99 » 17 sty 2013, o 21:51

Panowie, przestudiowałem temat i zgłupiałem, bo sam jeździłem lekką lawetą z mazdą 626 i na szczęscie nikt mnie nie zatrzymał. Ale jechałem pewnie z racji spełnionych warunków dmc<3,5t. ;)

A co w przypadku auta dostawczego bez nadbudówki? Tzn typu platforma.
Mamy LT35 do 3,5T. Ładowność około 1800kg. Jeśli zapakuje auto na niego, to może ktoś się przyczepić? Oczywiście DMC auta małe w porównaniu do ładowności auta. Ale sam fakt że to nie autolaweta nie będzie problemem dla policmajsterów? Oczywiście mowa o prawidłowo załadowanym aucie.

Fakt, ciężko będzie zapakować samochód na LT'ka, ale zmieści się bez problemów. Trzeba jedynie zrobić bardzo długie najazdy. ;)
Avatar użytkownika
bogdan99
Touge Drifter
 
Posty: 110
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 16:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez bogdan99 » 18 sty 2013, o 08:06

Może jest, może nie jest. Ale właśnie chodzi o takiego nie "przystosowanego" fabrycznie do wożenia aut i nie mającego tego wpisanego w dowód.
Obrazek
Avatar użytkownika
bogdan99
Touge Drifter
 
Posty: 110
Dołączył(a): 15 wrz 2010, o 16:39
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez kryzysiek » 20 sty 2013, o 16:27

@coel jaka masz mase wlasna w dowodzie od e46?

W przepisach jest napisane, że masa własna samochodu nie może być mniejsza od DMC ciągniętej przyczepy. Ja mam Golfa IV który ma mase własną 1333 i w dowodzie wbite, że może ciągnąć 1400 na haku....ale gadałem z różnymi instytucjami i różne wersje słyszałem, jedna że jest ok bo masa przyczepy jest po prostu zaokrąglona w górę, a druga że nie mogę ciągnąć bo 1400 > 1333 a wbite jest tak bo producent tak pozwala i w innych krajach może przepisy na to pozwalają.
Avatar użytkownika
kryzysiek
Touge Drifter
 
Posty: 128
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 10:21
Lokalizacja: Błonie k/WWA

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez kryzysiek » 21 sty 2013, o 22:38

czyli jestem sam z tym problemem :) ale sadze ze na tekst "Panie ja prosty człowiek, wbili 1400 to mozna jezdzic z przyczepa 1400" chyba policjant pojdzie :)
Avatar użytkownika
kryzysiek
Touge Drifter
 
Posty: 128
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 10:21
Lokalizacja: Błonie k/WWA

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Binio » 22 sty 2013, o 11:09

coeldrift napisał(a):PS. Policjant, który Cię zważy i wyjdzie mu masa własna 1400 kg (a w dowodzie masz 1333 kg) ma obowiązek zabrać Ci dowód rejestracyjny za niezgodność danych.


No chyba nie do konca bo przecież nie będzie sprawdzał faktycznego stanu baku paliwa jak i również tego czy nie wozisz ukrytego worka cementu pod podłogą tudzież innego wyposażenia dodatkowego jak głośniki, radio, nawigacja, cb etc etc. Dołożenie elektrycznych szyb do auta które go nie miało czy też centralnego zamka nie wymaga wprowadzenia zmian w dowodzie chyba ?
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Zip » 22 sty 2013, o 23:58

Mam pytanie. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym DMC pojazdu wynosi 1800 to czy mógłbym ciągnąć na prawo jazdy kat. B lawetę o DMC 1600, masie własnej 500kg i e30 na pace przyjmujac że e30 miałoby w dowodze mase własna 1100kg? Do czego odnosi się wartość DMC zespołu pojazdów? jest to maksymalna dopuszczalna wartość sumy DMC pojazdu i DMC lawety? Czy zupełnie można to olać i jak nie przekracza 3,5t to sobie głowy nie zawracać?
Zip
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 21:08
Lokalizacja: sochaczew

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez tomek.kdf » 23 sty 2013, o 08:55

Zip napisał(a):Mam pytanie. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym DMC pojazdu wynosi 1800 to czy mógłbym ciągnąć na prawo jazdy kat. B lawetę o DMC 1600, masie własnej 500kg i e30 na pace przyjmujac że e30 miałoby w dowodze mase własna 1100kg? Do czego odnosi się wartość DMC zespołu pojazdów? jest to maksymalna dopuszczalna wartość sumy DMC pojazdu i DMC lawety? Czy zupełnie można to olać i jak nie przekracza 3,5t to sobie głowy nie zawracać?



No wartość DMC zestawu to DMC auta ciągnącego + DMC lawety. Jeżeli przekroczysz wartość 3,5t to musisz mieć B+E i Viatoll!!! Masz duży mandat za brak prawo jazdy i dużą karę za brak viatolla.
Avatar użytkownika
tomek.kdf
Touge Drifter
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8 paź 2012, o 14:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez KubaM » 23 sty 2013, o 09:59

tomek.kdf napisał(a):Masz duży mandat za brak prawo jazdy


jak ma się B a brak E to jest 300zl

za brak B - 500zl
KubaM
Touge Drifter
 
Posty: 134
Dołączył(a): 8 paź 2010, o 18:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Binio » 23 sty 2013, o 10:19

tomek.kdf napisał(a):Jeżeli przekroczysz wartość 3,5t to musisz mieć B+E i Viatoll!!! Masz duży mandat za brak prawo jazdy i dużą karę za brak viatolla.

Co Wy sie tak tego viatolla boicie ? opłaty nie są aż tak duże, zwłaszcza względem całości kosztów związanych z treningiem czy zawodami...

KubaM napisał(a):
tomek.kdf napisał(a):Masz duży mandat za brak prawo jazdy


jak ma się B a brak E to jest 300zl

za brak B - 500zl


A za brak viatolla ponoć kilka tysięcy ;)
Tak więc ja jeżdzę zestawem z B samym ale viatoll sobie kupiłem :rotfl2:
Avatar użytkownika
Binio
Touge Drifter
 
Posty: 401
Dołączył(a): 26 kwi 2010, o 10:32
Lokalizacja: Lodz

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Ban0ff » 23 sty 2013, o 14:29

Zip napisał(a):Mam pytanie. Jeżeli w dowodzie rejestracyjnym DMC pojazdu wynosi 1800 to czy mógłbym ciągnąć na prawo jazdy kat. B lawetę o DMC 1600, masie własnej 500kg i e30 na pace przyjmujac że e30 miałoby w dowodze mase własna 1100kg? Do czego odnosi się wartość DMC zespołu pojazdów? jest to maksymalna dopuszczalna wartość sumy DMC pojazdu i DMC lawety? Czy zupełnie można to olać i jak nie przekracza 3,5t to sobie głowy nie zawracać?


wazne jest jeszcze jakie dmc przyczepy masz w dowodzie
Avatar użytkownika
Ban0ff
Touge Drifter
 
Posty: 399
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 17:50
Lokalizacja: Jarosław

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Zip » 23 sty 2013, o 21:34

A co w przpadku gdy DMC zestawu pojazdow wbite w dowod auta ciagnacego wynosi mniej niz 3.5t? obowiazuje wtedy wartos wklepana w dowod?
Zip
Amator
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 21:08
Lokalizacja: sochaczew

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez tony_rider » 24 sty 2013, o 11:56

Panowie ale tak szczerze, spotkaliście się żeby Policja kiedykolwiek ważyła jakąś małą Pomoc drogową czy dostawczaka ? Jeżdże takim Boxerem od 3 lat i wożę różności i nikt nigdy nie nie kontrolował... nie słyszałem też od nikogo o takich przypadkach, u nas nie ma jak w Niemczech na szczęscie (jeszcze). Pozatym jak przekroczysz ładowność o 100-200 kilogramów to nie jest to jeszcze jakiś straszny problem... Kontrole to są na ciężarówki które przekraczają ładowność często i kilka(naście) ton. Wiadomo inna sprawa jakby ktoś spowodował wypadek przeładowany, no ale to chyba wykluczamy :P
tony_rider
Touge Drifter
 
Posty: 414
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 13:59
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości