Laweta czy Rejestracja?

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez kryzysiek » 16 maja 2013, o 12:56

coeldrift napisał(a):Kat. B jest do 3,5 tony DMC zestawu. Wyjątkiem jest przyczepka lekka lub inna (info wcześniej), którą możesz ciągnąć autem o DMC nie większym niż 3,5 tony, a więc max zestaw może mieć 3500 kg + 750 kg = 4250 kg. Koniec kropka.

Owszem, z zastrzeżeniem ustępu 2, czyli:
"2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy."
Czyli to co pisałem o kodzie 96 wbitym w prawo jazdy. Widzisz to jakoś inaczej?
Avatar użytkownika
kryzysiek
Touge Drifter
 
Posty: 128
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 10:21
Lokalizacja: BÅ‚onie k/WWA

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Jajnik » 16 maja 2013, o 14:47

Żeby jechać zestawem na kat.B to w dowodzie rejestracyjnym:
F3 musi być 3500
O1 musi być więcej niż masa rzeczywista lawety + driftowozu
G więcej niż O1

Tyle wystarczy? Czy coÅ› jeszcze jest?
Avatar użytkownika
Jajnik
DRIFTER
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 19 lis 2009, o 20:46
Lokalizacja: Warszawa/ZÄ…bki

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez kryzysiek » 16 maja 2013, o 17:37

ok, teraz przynajmniej wiem gdzie sei rozni nasza interpretacja coel :)
Wg mnie stwierdzenie "inna niz lekka" odnosi sie do wszystkich przyczep powyzej 750. W zwiazku z tym punkt 6.b odnosi sie do lekkich gdzie DMC zestawu nie moze przekroczyc 3,5 a punkt 6.c odnosi sie do innych przyczep (czyli w tym lawety) i dopiero wtedy DMC zestawu moze wynosic 4250 ale po zdaniu egzaminu.
Coel, Ty jak rozumiesz "inna niz lekka"?

Jajnik napisał(a):G więcej niż O1

No i tu wg mnie zaczyna sie kolejna dyskusja. Skoro w dowodzie wydanym przez polski organ mam wpisane ze moge ciagnac 1400 to czemu mialbym tego nie robic? Na chlopski rozum, skoro pisze 1400 to podpinam wlasnie tyle i sie nie martwie mandatami. Nie moge teraz znalezc przepisu o tym ze O1 musi byc mniejsze od G, ktos ma pod reka ?

Jajnik napisał(a):O1 musi być więcej niż masa rzeczywista lawety + driftowozu

wieksza rowna, co by byc dokladnym ;)


P.S. Za brak polskich znakow odpowiada Gates i spolka.
Avatar użytkownika
kryzysiek
Touge Drifter
 
Posty: 128
Dołączył(a): 25 lut 2012, o 10:21
Lokalizacja: BÅ‚onie k/WWA

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez kuba9449 » 3 cze 2013, o 12:30

Tommy napisał(a):tydzień temu dostałem liścik od GITD

Też dostałem taki list. Chyba już 2 miesiące się nie odzywają. Oni teraz liczą dmc a nie rmc jak kiedyś... A ceny mają chore, przejazd normalnie by kosztował 50pln a kara kilkadziesiąt tysięcy złotych!
kuba9449
Amator
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 15:22
Lokalizacja: bstok

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez BartuÅ› » 3 cze 2013, o 13:56

kuba9449 napisał(a):
Tommy napisał(a):tydzień temu dostałem liścik od GITD

Też dostałem taki list. Chyba już 2 miesiące się nie odzywają. Oni teraz liczą dmc a nie rmc jak kiedyś... A ceny mają chore, przejazd normalnie by kosztował 50pln a kara kilkadziesiąt tysięcy złotych!


Po prostu żyć nie umierać.
Avatar użytkownika
BartuÅ›
Touge Drifter
 
Posty: 109
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 13:31
Lokalizacja: Legionowo

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Misior » 25 cze 2013, o 09:49

Teraz doszedł jeszcze przepis że w przypadku ciągnięcia przyczepy o DMC większej niż 750kg, bez hamulca uruchamianego z pozycji kierowcy (czyli żadna laweta bo najazdowy się nie liczy) DMC pojazdu ciągnącego musi być większa lub równa 1,33 masy przyczepy (tylko nie pamiętam czy RM czy DMC).
Ostatnio edytowano 25 cze 2013, o 14:15 przez Misior, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Re: Laweta czy Rejestracja?

Postprzez Misior » 25 cze 2013, o 14:14

Masz rację - myślałem DMC a napisałem MW.
Żeby było jasne aktualna wersja rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia w brzmieniu od 1 stycznia 2013.

Paragraf 14, punkt 7:

W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciagnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi; warunek stosuje się również do przyczepy o DMC nieprzekraczającej 5 t, zarejestrowanej po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1968 r.
Misior
Touge Drifter
 
Posty: 1112
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 13:08

Poprzednia strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości