Kilka pytań odnośnie początków

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 18:54

Witam.
Mam 17 lat i za pół roku postaram się zdawać na prawko. Zawsze mnie ciągnęło do driftingu, dlatego pomyślałem, że mógłbym się z tym bliżej zapoznać ;)

Mam kilka pytań:

1. Jak to jest z przygotowywaniem auta do driftingu a mieszkaniem w bloku? Nie posiadam garażu, a wiem, że jest on konieczny (lub jakiś znajomy serwis, ale ja nie mam takich znajomości) i ewentualne wykupienie garażu być może wchodziłoby w grę. Ogólnie na tą chwilę garaż mam dostępny raz/dwa razy w miesiącu na 2 dni.
2. Jak to jest z kosztami? Drogie paliwo, opony, części, wejścia na tor itd. to wszystko generuje koszty... Ile Was wynosi to wszystko?
3. Zanim zakupię auto i zacznę samemu w nim majstrować przydałoby się zaczerpnąć jakiejś wiedzy technicznej z zakresu budowy. Możecie mi zaproponować jakieś ciekawe książki?
4. Czy patrząc na powyższe pytania nie poradzicie mi czegoś w stylu "daj sobie spokój"?

Jak widać totalne nieobeznanie, ale chciałem zasięgnąć informacji z pierwszej ręki :)

Pozdrawiam!
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez mtey » 11 gru 2012, o 19:32

Ile masz pieniędzy na to przeznaczone?
Avatar użytkownika
mtey
Touge Drifter
 
Posty: 259
Dołączył(a): 7 sie 2010, o 15:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 19:38

Aktualnie nie wiem ale myślę że na auto mógłbym wydać ze wszystkim około 5500
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez mtey » 11 gru 2012, o 19:49

Za tą kwotę już coś zadziałasz e36 2.5 zaspawać most i jazda. Przy dobrych wiatrach starczy jeszcze na OC i troche paliwa :P
Avatar użytkownika
mtey
Touge Drifter
 
Posty: 259
Dołączył(a): 7 sie 2010, o 15:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez bombaway » 11 gru 2012, o 19:59

No OC może być drogie przy takim silniku chyba że w dowód jest wbity np. 1.6 ;D albo któregoś z rodziców namów żeby ubezpieczyli na siebie to będą jakieś dobre zniżki(zależy od wieku, lat posiadanych prawo jazdy)
Avatar użytkownika
bombaway
Touge Drifter
 
Posty: 118
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 11:16
Lokalizacja: Konin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 20:04

Ze zniżkami nie byłoby problemu, ale wtedy chyba muszę zapisać rodzica jako współwłaściciela.
A jak to jest z tym garażem? Pomijając trzymanie auta pod blokiem to jeszcze trzeba gdzieś modyfikować ;)
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Nicolas » 11 gru 2012, o 20:20

nie wiem czy u Ciebie jest, ale w Warszawie jest samoobslugowy warsztat, placisz za godzine i masz wszystko czego potrzebujesz, robisz sam przy samochodzie. To byłby dobry pomysł.
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 20:24

Wydaje mi się że gdzieś widziałem reklamę takiego w Lublinie, ale swoją drogą dobry pomysł na biznes ;) Bo skoro nawet w internecie nie ma o tym za dużo informacji to znaczy że zbyt wiele tego nie ma w mojej okolicy ;)
Ale co do pomysłu - myślę, że dobry, ale ciekaw jestem ile by kosztował ewentualnie garaż, bo szczerze mówiąc to czasem strach trzymać auto pod blokiem, a ostatnio zamknęli nam strzeżony :/
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Nicolas » 11 gru 2012, o 20:27

musiałbyś ogarnąć czy w Twojej okolicy są może jakieś nowe bloki z garażami, i popytać może ktoś by wynajął miejsce parkingowe(tak u mnie jeden sąsiad zrobił, że wynajmował komuś z zewnątrz) czy coś
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 20:30

W mojej okolicy powstaje blok, ale jak patrzyłem oferty mieszkaniowe to garaże są żałośnie małe (pasażerowie wysiadają na zewnątrz bo drzwi otwierasz tylko z jednej strony, chyba że masz coś w stylu seicento...), ale na szczęście kilometr dalej powstaje parking podziemny, a być może w nim garaże, a jeszcze na moim osiedlu są garaże, co prawda niezbyt duże ale część z nich jest z kanałem, widziałem że poza autem ludzie trzymają coś jeszcze także chyba tak źle nie jest ;)
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez bombaway » 11 gru 2012, o 20:37

Co do budowy auta do driftu to tu jest bardzo dużo tematów które warto poczytać lub też na driftworks.com a jak będzie za mało to szukać na konkretnych forach danej marki auta.To ja od siebie mogę jeszcze napisać powodzenia w szukaniu garażu a jak znajdziesz to w dogadaniu się z właścicielem. Powodzenia.
Avatar użytkownika
bombaway
Touge Drifter
 
Posty: 118
Dołączył(a): 25 cze 2012, o 11:16
Lokalizacja: Konin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 11 gru 2012, o 21:21

Dzięki :)

A macie może polecić jakieś dobre książki o "anatomii"aut? Niestety nie edukuje się w tym kierunku ale ta wiedza na pewno mi się przyda ;)
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez Nicolas » 11 gru 2012, o 21:28

"Silniki pojazdów samochodowych" cz.1 i cz.2
Piotr ZajÄ…c
"Podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych" cz.1 i cz.2
Marek Gabryelewicz

na razie tyle mi przychodzi do głowy
Avatar użytkownika
Nicolas
Touge Drifter
 
Posty: 247
Dołączył(a): 7 cze 2012, o 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez drift-rak » 12 gru 2012, o 09:09

stone napisał(a):Dzięki :)

A macie może polecić jakieś dobre książki o "anatomii"aut? Niestety nie edukuje się w tym kierunku ale ta wiedza na pewno mi się przyda ;)


mimo wszystko mysle ze najlepsza nauka bedzie praktyka, jesli masz dryg do tego to z latwiekszymi pracami poradzisz sobie sam a jesli bedziesz sie zabieral za cos trudniejszego popros kogos znajomego zeby ci pokazał i wytlumaczyl co i jak na przykladzie twojego samochodu i ewentualnie nadzorowal prace. naprawde krecenie i tworzenie wlasnego driftcara potrafi sprawiac taka sama przyjemnosc jak pozniej jazda nim :thumbsup:
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Kilka pytań odnośnie początków

Postprzez stone » 12 gru 2012, o 18:30

Dziękuję za porady :) Myślę, że z pomocą jeśli chodzi o naprawę aut nie będzie najmniejszego problemu, ale jeśli chodzi o tuning no to tutaj będzie improwizacja ;) (i oczywiście forum :D)
Narazie zabieram się do lektury w/w książek, dzięki za propozycje :) Jeżeli macie jeszcze jakieś warte uwagi książki w wersji PDF to poproszę :)

Pozdrawiam!
stone
Amator
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 17:19
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości