JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Sosen » 7 gru 2008, o 21:19

E34 535 to bardzo dobry wybór na początek, a najważniejsze że nie musisz zmieniać silnika co dla normalnego człowieka jest jakimś tam problemem.
Lepiej kupuj poobijane i tańsze, bo pewnie i tak zdarzy się gdzieś przytrzeć czy choćby pękająca opona uszkodzi lakier, także nie wnikaj zbytnio w to, żeby była igiełką z wyglądu.
Most spawaj bo inaczej jest lipa ;)
Zawias koniecznie niżej i sztywniej, to podstawa. Do tego kubeł i osobiście polecam montaż hydraulicznego rękawa.
Moim zdaniem szukaj tylko bez szamba, auto na szambie mogło mieć przejścia typu uszkodzony przepływomierz, a jeśli jeździło na ubogiej mieszance to może mieć powypalane gniazda zaworowe czy inne przykre sprawy.
Generalnie szambo to szambo i tyle :grin:
Kasy na zakup styknie bez problemu, zdrowe 535 spokojnie kupisz za 5 tysi
Powodzenia
Pozdro
Sosen
Ostatnio edytowano 7 gru 2008, o 21:21 przez Sosen, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez P@welll » 7 gru 2008, o 21:20

Bmw i gaz to wielka pomyłka, wiec aut z gazem nie kupuj ani go nie zakładaj. Ja mysle ze lepiej tansza, ale lepiej zeby bita nie była ani pordzewiał i silnik zeby nie był zarzniety, Lepiej szpere zaspawana jak dla mnie i na poczatek warto napewno by było ja utwardzic ;)
Avatar użytkownika
P@welll
DRIFTER
 
Posty: 401
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 13:40
Lokalizacja: Knurów (slask)

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Olaf » 7 gru 2008, o 21:57

To może napiszcie na co zwracać uwagę przy zakupie jeżeli chodzi o silnik ( jak sprawdzić czy bierze olej itp.) No i jakbyście jakąś zdrową 535 wypatrzyli to podrzućcie linka.
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Sosen » 7 gru 2008, o 22:10

olafbmw napisał(a):To może napiszcie na co zwracać uwagę przy zakupie jeżeli chodzi o silnik ( jak sprawdzić czy bierze olej itp.) No i jakbyście jakąś zdrową 535 wypatrzyli to podrzućcie linka.

Silnik nie powinien stukać jakoś specjalnie, chociaż M30 to stara jednostka i nie chodzi tak cicho jak nowsze piece, ale jeśli słychać jakieś dziwne stukanie spod pokrywy zaworowej to może ono świadczyć o wytartej krzywce na wałku o co w sumie nietrudno jeśli nie dba się o dokręcanie magistrali smarującej.
Tak na szybko raczej nie sprawdzisz czy bierze olej czy nie, trzeba trochę polatać no chyba, że będzie kopcił to wtedy sprawa jest jasna.
Miałem kiedyś 3.5 które łykało litra oleju na 1000km, a sprzęcik dmuchał jak niemądry :grin:
Moje zdrowe e32 735i przez okres wymiany (10 tys.km) pobierało może pół litra oleju.
Zobacz czy olej jest ok, czy nie ma w nim wody i odwrotnie czy w płynie chłodzącym nie ma oleju.
Węże od wody nie powinny być twarde jak kamień bo może to świadczyć o nieszczelności uszczelki lub głowicy.
Nie wiem czy jeździłeś 3.5 ale powinien dobrze ciągnąć w całym zakresie obrotów.
M30B35 to pancerny silnik i jeśli układ chłodzenia jest sprawny oraz olej jest w silniku to nie wiem jak można go zakatować.
Na zdjęciach ciężko jest ocenić czy silnik jest zdrowy, nie sądzisz? :grin:
Najlepiej poszukaj kogoś kto ma zdrowe 3.5 i sobie obejrzyj, posłuchaj i się przejedź, a przeprowadzając oględziny swojego przyszłego samochodu będziesz wiedział czy jest git czy to kibel.
No nie wiem co tu jeszcze napisać
Pozdro
Sosen
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Olaf » 7 gru 2008, o 22:35

Ok dzięki. Jakoś sobie poradzę parę aut w życiu już kupiłem a 535 jeżdziłem przez 2 lata ale to było w 1995r a beta była z 1991 więc prawie nowa i dawno to było(auto ojca:). Jak już kupię - myślę że jakoś styczeń, luty to się będę dalej dopytywał jakie kubły, zawias co wywalać itp.
Pozdrawiam Olaf
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Sosen » 7 gru 2008, o 22:40

olafbmw napisał(a):Ok dzięki. Jakoś sobie poradzę parę aut w życiu już kupiłem a 535 jeżdziłem przez 2 lata ale to było w 1995r a beta była z 1991 więc prawie nowa i dawno to było(auto ojca:). Jak już kupię - myślę że jakoś styczeń, luty to się będę dalej dopytywał jakie kubły, zawias co wywalać itp.
Pozdrawiam Olaf

Do usług.
Pozdro
Sosen
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez TYKA » 9 gru 2008, o 22:35

Cześć Olaf..
Jeśli chodzi o 535 to szczeze mowiąć nie ma reguły na ten silnik, tak jak napisał wcześniej Sosen ten motor jest jak pancernik a ta E34 Wąskiego którą jechałeś kupiłem ukiszoną szambem na śrube :banghead: z przebiegiem 476 tyś. na kołpaku i waskiej 15" stalówce, za samochód z 88r. w skórze w "igle" zapłaciłem 2800 zł. Mimo to po wyjeb.... całej kiszony z niemal 40 kg bojlerem z tyłu i opruznieniu auta ze wszystkiego co zbędne samochód latał bokiem ze w szoku byłem do tego stopnia ze na zagrzanych oponach wbijałem mu 3 bieg co jest nie lada osiagnięciem w 535 E34 :thumbsup:
Jeśli chodzi o spawanie mostu to w e34 da sie jeszcze jeżdzić z normalnym mostem, auto idzie względnie bokiem dzięki dobremu wywarzeniu całej budy ale niebo lepiej jest na pospawanym..
Jeśli chodzi o motor to stuki w klawiaturze sa juz w tym wieku auta niemal fabryczne i nie ma co przywiazywać do tego większej uwagi chyba ze grają równo wszystkie :superwow:
Ogólnie jeśli bedziesz miał jakies 3,5 na poludniu godne uwagi to wal śmialo, dzwoń to podjedziemy razem i zobaczymy co to warte... :yeah:
Avatar użytkownika
TYKA
Touge Drifter
 
Posty: 127
Dołączył(a): 27 paź 2008, o 20:09
Lokalizacja: Częstochowa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Olaf » 9 gru 2008, o 22:54

A co sÄ…dzicie o takim aucie?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7105181
Ktoś się orientuje czy to duży problem, żeby wrzucić manuala i ile by to ewentualnie kosztowało?
Auto w tej chwili ma wyjętą skrzynię i nawet nie można odpalić bo komp nie pozwala więc takie trochę kupowanie kota w worku.
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez maÅ‚pa777 » 9 gru 2008, o 23:57

olafbmw napisał(a):A co sądzicie o takim aucie?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7105181
Ktoś się orientuje czy to duży problem, żeby wrzucić manuala i ile by to ewentualnie kosztowało?
Auto w tej chwili ma wyjętą skrzynię i nawet nie można odpalić bo komp nie pozwala więc takie trochę kupowanie kota w worku.


Drugie tyle skrzynia.
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Sosen » 10 gru 2008, o 00:56

małpa777 napisał(a):
olafbmw napisał(a):A co sądzicie o takim aucie?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7105181
Ktoś się orientuje czy to duży problem, żeby wrzucić manuala i ile by to ewentualnie kosztowało?
Auto w tej chwili ma wyjętą skrzynię i nawet nie można odpalić bo komp nie pozwala więc takie trochę kupowanie kota w worku.


Drugie tyle skrzynia.

No bez przesady, raczej ok 3 tys, ale fakt ceniÄ… siÄ™ strasznie za te skrzynki
Avatar użytkownika
Sosen
DRIFTER
 
Posty: 655
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 13:07
Lokalizacja: Szczecinek

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez maÅ‚pa777 » 10 gru 2008, o 01:22

Sosen napisał(a):
małpa777 napisał(a):
olafbmw napisał(a):A co sądzicie o takim aucie?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7105181
Ktoś się orientuje czy to duży problem, żeby wrzucić manuala i ile by to ewentualnie kosztowało?
Auto w tej chwili ma wyjętą skrzynię i nawet nie można odpalić bo komp nie pozwala więc takie trochę kupowanie kota w worku.


Drugie tyle skrzynia.

No bez przesady, raczej ok 3 tys, ale fakt ceniÄ… siÄ™ strasznie za te skrzynki


No może troche przesadziłem 3-3,5tyś z 5 biegową skrzynią.
Avatar użytkownika
małpa777
DRIFTER
 
Posty: 398
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 22:49
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez gimon3 » 17 gru 2008, o 17:15

Ja sie chce zapytać czy Supra MKIII np. z v12 od beemki bedzie dobrym połączeniem do driftu jako pierwsze auto.....nie chcę kupywać jakiś oklepanych autek takich jak e30, s13...

Auto ma być tylko i wyłącznie na tor.Jak z wagą?
Ostatnio edytowano 19 gru 2008, o 12:21 przez gimon3, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
gimon3
Touge Drifter
 
Posty: 177
Dołączył(a): 9 lip 2008, o 16:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Kassper » 17 gru 2008, o 18:20

Jesli chodzi o supre to chyba lepsza opcja byloby sprowadzenie z Japonii, np. z 2JZ
Kassper
Król Ronda
 
Posty: 81
Dołączył(a): 27 gru 2007, o 18:40
Lokalizacja: Poznań

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Javie » 18 gru 2008, o 19:11

Ale jak Supra to szukaj bez targi... No i 7M-GTE to też wiesz, szałem nie wieje... Co do wagi to ciężka jest, nawet po wypruciu.
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez gimon3 » 19 gru 2008, o 22:22

A np. Sierra na poaczÄ…tek sie nada?(napewno nie orginalny silnik)
Jaki silnik wrzucić V8 czy coś z turbinką sr lub rb25?
Co musiał bym zmienic abym mógł rywalizować z tymi co już nieźle latają?
Avatar użytkownika
gimon3
Touge Drifter
 
Posty: 177
Dołączył(a): 9 lip 2008, o 16:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości