JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Przemo107 » 21 sty 2016, o 07:23

Szukaj e36. Nic więcej pisać nie trzeba :)
Przemo107
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 21 sty 2016, o 14:40

A typ nadwozia ma duże znaczenie? Podobno touring jest dobrze wyważony i lżejszy, no i wizualnie mi się podoba :P
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Przemo107 » 21 sty 2016, o 19:53

Nie wiem, nie jeździłem inną e36 niż sedanem. Kombi lżejsze? Na logikę powinno być cięższe ale nie chce mi sie tego sprawdzać :P
Ja kupiłem Gruza za 1800 zl z M43 pod maską, zaspawalem dyfer, najtańszym sposobem obnizylem zawias, wymieniłem kierownice na mniejsza z odsadzeniem, zalozylem hydrolapke i wywalilem co niepotrzebne z wnętrza. Kupiłem kilka opon i 4 felgi za grosze i sie bawię głównie na mokrym. Na początek wystarczy żeby zobaczyć czy w ogóle ogarniesz i czy Ci się to spodoba.
W sumie spodoba sie na pewno :D
Przemo107
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Jay » 21 sty 2016, o 22:18

Dratwa napisał(a):Już czytałem parę tematów o tym, ale mam mętlik w głowie. Pytanie kieruje głównie do osób mających styczność z Polonezem i samochodami BMW.

Dysponuję małą ilością gotówki, chcę zakupić drugi samochód, który będzie służył mi typowo do driftu. Oczywiście rozglądałem się nad E36 z jakimś 2.0 minimum. Przeglądając fora niektórzy polecali Poloneza z 1.6 na pokładzie. Na mokrym ponoć daje radę, a ja i tak zapewne auto dopiero kupie na następną zimę, więc trochę śniegu/deszczu i mam zamiar latać. Gadałem z paroma osobami, które stwierdziły, że Poloneza nie będzie mi się tak dobrze prowadzić jak E36, w dodatku zrobienie Poldka tak by prowadził się dobrze i mógł spokojnie pokonywać dłuższe zakręty (wiadomo, że to też zależy w głównej mierze od kierownika) pochłonie dużą ilość gotówki.

Nie znam się kompletnie na mechanice samochodowej, a Poldek ma ponoć prostą konstrukcję. Mimo tego, do E36 jest dużo poradników, bo to dość popularny driftcar wśród każdej grupy zaawansowania.

Czy swap silnika z BMW do Poloneza jest jakiś skomplikowany? Jak kupie już auto z RWD to będę chciał go trzymać jak najdłużej, a nie przesiadać się na coś innego. Nie wiem czy po jakimś czasie nie braknie mi mocy, choć wiadomo, że lepiej na początku ogarnąć małą moc i nie zrobić sobie lub komuś krzywdy.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Może po prostu szukać E36 i Poldka i zobaczyć co trafi się w lepszej monecie w lepszym stanie?


zależy ile masz gotówki... ale ogólnie bmw nie musi być 2.0 minimum bo może być 1.8is ;) możesz rozejrzeć się też za sierrą najlepiej 2.0 dohc, wisi nawet jedna za 1000zł ale panewy stukają... poloneza daruj sobie, może ewentualnie się trafić mercedes ale będzie pordzewiały... albo 190 albo c-klasa...
jak zaspawasz dyfer założysz jakieś 14 cali max 15 to i 120 koni będzie dawało rade;)
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Jay » 21 sty 2016, o 22:21

Dratwa napisał(a):A typ nadwozia ma duże znaczenie? Podobno touring jest dobrze wyważony i lżejszy, no i wizualnie mi się podoba :P


sprawdziłem, kombi jest prawie 100 kilo cięższe od sedana
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 22 sty 2016, o 16:11

Dzięki za odpowiedzi :)

Przemo107 napisał(a):czy Ci się to spodoba.

W FWD brakuje mi długich poślizgów, kontroli samochodu za pomocą gazu (na początku pewnie spin za spinem będzie leciał :P), w symulatorach powoli ogarniam, choć wiem, że w realu to trochę inna bajka.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Przemo107 » 22 sty 2016, o 16:17

Niekoniecznie spin za spinem. Ja pierwszy spin zaliczyłem na którejś jeździe z kolei. Na pierwszej nawet cos tam wychodziło. Potem jak się oswoiłem z autem to juz bylo gorzej bo nabrałem pewności ze ogarniam i troche szarżowałem. Skończyło sie na kilku strzałach w krawężnik, złamanym amorze i pokora wróciła :D
Przemo107
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 22 sty 2016, o 20:42

Po zakupie auta są jakieś części, które mogę wyrzucić z samochodu i sprzedać za parę groszy? Wygłuszenia, boczki tapicerki, fotele? Chociaż za dobry kubełek i pasy trzeba trochę wydać.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Przemo107 » 23 sty 2016, o 01:50

Pewnie. Możesz wywalić absolutnie wszystko co nie jest Ci potrzebne do jazdy. Oczywiście przy kontroli niebiescy sie moga czepić ze zarejestrowany na 5 osób a nie masz kanapy i pasów z tylu. Ja zostawiłem zaglowki i boczki na przednich drzwiach. Poza tym cały tył wyleciał z auta i leży w garażu.
Przemo107
Amator
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:22
Lokalizacja: Poznań

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Domino » 23 sty 2016, o 14:53

Do mnie sie czepiali o brak kanapy ale zawsze szybko ich gasiłem pytaniem czy auta typu mini van zarejestrowane na 7 osób również zawsze wożą z sobą ostatni rząd siedzeń?hmmm?
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Jay » 23 sty 2016, o 20:03

Domino napisał(a):Do mnie sie czepiali o brak kanapy ale zawsze szybko ich gasiłem pytaniem czy auta typu mini van zarejestrowane na 7 osób również zawsze wożą z sobą ostatni rząd siedzeń?hmmm?


mogli by CIę zgasić bo muszą wozić:)
musisz mieć tyle miejsc na ile auto zarejestrowane
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Domino » 23 sty 2016, o 21:38

Możesz podrzucić jakies paragraf lub specyfikacje? No prosze Cie jest mnóstwo aut typu minivan, kombi z opcjonalnie wczepianymi fotelami. Nikt tego na codzień nie wozi bo wykorzystuje w przestrzen bagażową, a przecież te auta nie mają zapisku 5 +2 tylko 7 miejsc. Nigdy mnie nie zgasili i wsumie tak mi to przedstawiał własciciel OSKP.
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Jay » 24 sty 2016, o 17:00

nie przytoczę, tak mi powiedział Policjant, auto musi mieć tyle miejsc ile ma w dowodzie wbite
Jay
Touge Drifter
 
Posty: 216
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 20:10
Lokalizacja: Siedlce

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Dratwa » 27 sty 2016, o 17:24

Jeszcze zapytam z ciekawości. Jaka jest wasza opinia o kompocie? Mnie się nie podoba to nadwozie, ale widziałem jednego kompota na żywo to dawał radę. Opinie są bardzo zróżnicowane, niektórzy twierdzą, że jest trochę za krótki, inni twierdzą, że to jest jego atut.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Chycu » 27 sty 2016, o 18:02

Dratwa napisał(a):Jeszcze zapytam z ciekawości. Jaka jest wasza opinia o kompocie? Mnie się nie podoba to nadwozie, ale widziałem jednego kompota na żywo to dawał radę. Opinie są bardzo zróżnicowane, niektórzy twierdzą, że jest trochę za krótki, inni twierdzą, że to jest jego atut.

Rozstaw osi jest taki sam. Jest bardziej nerwowy ze względu na inny rodzaj zawieszenia z tyłu niż inne budy e36 :)
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 3 gości