JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 3 sty 2015, o 21:57

Chycu napisał(a):
jeśli dla Ciebie BMW nie jest bezawaryjne to nie tykał bym nissana :grin:

Wiem właśnie. Po prostu patrząc przez pryzmat tych bmw, którzy mieli moi kumple- nigdy nie kupię żadnego :D Nie ważne czy to driftowóz, czy zwykły dupowóz- ciągle się coś w nich psuje ;) A z tego co wiem to w nissanie wystarczy poprawić parę rzeczy w silniku (bo podobno strasznie łatwo go zatrzeć) i można nim upalać do woli :drift: :D
A poza tym, co do awaryjności jestem uczulony, bo mam aktualnie cifa 5generacji z b18c4 pod maską i odpukać odkąd go mam i odkąd zmieniłem prawie wszystko w nim, jedyna rzecz która mi poszła to półośka :D
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Domino » 4 sty 2015, o 01:39

Nie wiem czym jeżdżą twoi kumple ale zdecydowanie sie nie zgodze że bmw sa jakoś mega awaryjne, fakt jest taka ze wiekszość od nowości wpadają w łapy osób lubiących ostrzejsza jazde sa pałowane przez kilkanaście lat potem trafiają w nasze ręce i latają czesto pare sezonów przy skrajnie wykończających warunkach, myśle ze jeśli chodzi o awaryjność motorów twoich znajomych zawodzi bardziej czynnik ludzki, niedbalstwo, kiepsko wykonane swapy itp
Silniki nissanowskie moim zdaniem sa jednostkami do typowo grubszych modów.
A wyjątki potwierdzają regułe.
Avatar użytkownika
Domino
Touge Drifter
 
Posty: 116
Dołączył(a): 30 gru 2009, o 12:18
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mathew » 4 sty 2015, o 02:48

Wydaje mi się, że wszystkie BMW Twoich znajomych kosztują tyle co jeden Nissan, a to nie jest bez różnicy.
mathew
Clutch Burner
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 01:22
Lokalizacja: Radom

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 4 sty 2015, o 10:52

Domino napisał(a):Nie wiem czym jeżdżą twoi kumple ale zdecydowanie sie nie zgodze że bmw sa jakoś mega awaryjne, fakt jest taka ze wiekszość od nowości wpadają w łapy osób lubiących ostrzejsza jazde sa pałowane przez kilkanaście lat potem trafiają w nasze ręce i latają czesto pare sezonów przy skrajnie wykończających warunkach, myśle ze jeśli chodzi o awaryjność motorów twoich znajomych zawodzi bardziej czynnik ludzki, niedbalstwo, kiepsko wykonane swapy itp
Silniki nissanowskie moim zdaniem sa jednostkami do typowo grubszych modów.
A wyjątki potwierdzają regułe.

Masz 100% rację jeśli chodzi o to niedbalstwo, ciężko jest dorwać bmw w dobrym stanie, bo najzwyczajniej w świecie nawet jeśli jest to 1.6 to łebki na śniegu palą sprzęgła i uważają się za mistrzów driftu :p

mathew napisał(a):Wydaje mi się, że wszystkie BMW Twoich znajomych kosztują tyle co jeden Nissan, a to nie jest bez różnicy.

Niekoniecznie, ponieważ mówię tu też np o e46, które służą jako dupowozy i też się psują. Po prostu jakoś nie mam przekonania do tych aut, a ze względu na wcześniejsze moje samochody - wolę japońce :)

A wracając do tematu - da radę kupić w miarę dobre s13 do 13tysięcy? Oczywiście mam osobny fundusz przeznaczony na doprowadzenie jej do stanu normalnego oraz na trochę przeróbek;) Czy jednak lepiej postawić na miatę? Bo serio po przejażdżce z kumplem - to autko wywarło na mnie świetne wrażenie, a z wyglądu również mi się bardzo podoba ;)
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez rtuber » 4 sty 2015, o 16:19

Co siedziało w mx5 ?
Hardtop ?
Avatar użytkownika
rtuber
BadBoy
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 30 sie 2008, o 13:19
Lokalizacja: Legnica

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 4 sty 2015, o 17:34

rtuber napisał(a):Co siedziało w mx5 ?
Hardtop ?

Soft,a z tego co wiem hardtopy bardzo drogie... :V
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez rtuber » 4 sty 2015, o 22:45

A co pod maską, że zrobiło takie wrażenie ?
Avatar użytkownika
rtuber
BadBoy
 
Posty: 1087
Dołączył(a): 30 sie 2008, o 13:19
Lokalizacja: Legnica

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 4 sty 2015, o 23:39

rtuber napisał(a):A co pod maską, że zrobiło takie wrażenie ?

1.8 bodajże 140hp. Prawie 100% seria, bo tylko coś z wydechem zrobione. Zrobiło na mnie wrażenie, bo to seryjne auto, i dlatego ;)
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mADEY » 5 sty 2015, o 19:16

Jeździłem NA z 1.6 110KM i super fajne auto. Nie bardzo do wygrywania bez jakiejś wielkiej rzeźby, ale poza tym kozak, bardzo fajnie, bezpośrednio się prowadzi.
Avatar użytkownika
mADEY
DRIFTER
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 5 sty 2015, o 20:03

mADEY napisał(a):Jeździłem NA z 1.6 110KM i super fajne auto. Nie bardzo do wygrywania bez jakiejś wielkiej rzeźby, ale poza tym kozak, bardzo fajnie, bezpośrednio się prowadzi.

wg mnie burbo i można coś ogarniać, ofc na 1.8 ;)
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mADEY » 6 sty 2015, o 23:01

Zależy co chcesz ogarniać. Ja bym zrobił NA jako auto na ulice/ treningi, jak chcesz powalczyć w zawodach to taniej i łatwiej wyjdzie zrobić konkurencyjne BMW aniżeli budować Mazdę. EOT
Avatar użytkownika
mADEY
DRIFTER
 
Posty: 143
Dołączył(a): 24 maja 2008, o 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 7 sty 2015, o 11:32

mADEY napisał(a):Zależy co chcesz ogarniać. Ja bym zrobił NA jako auto na ulice/ treningi, jak chcesz powalczyć w zawodach to taniej i łatwiej wyjdzie zrobić konkurencyjne BMW aniżeli budować Mazdę. EOT

Dzięki za pomoc w takim razie, pozdr! :)
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez rynczok » 7 sty 2015, o 12:28

Witam, zamierzam kupić e30, już znalazłem w miarę niedaleko od siebie sedana z 89 roku. Niestety w aucie do zrobienia jest pompka paliwowa i jeździ teraz tylko na gazie. Jest też trochę poobijane - dwa wgnioty i lekkie pęknięcie na zderzaku. Cena nie jest duża bo nieco ponad 3000 zł. Myślicie, że jest sens pchać się w taki samochód i trochę w niego zainwestować? I czy jest gwarancja, że po wymianie tej pompy wszystko będzie chodziło jak należy, czy może okazać się, że jest jednak więcej rzeczy do zrobienia?
W e30ke po zakupie mógłbym włożyć tak do 2000 zł, myślicie, że wystarczy?
Byłoby to moje pierwsze auto do driftingu. Jest to 320i, ze szperą 100% powinno się coś tam polatać ;)
rynczok
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 sty 2015, o 11:45
Lokalizacja: Kielce/Pińczów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez xdopex » 8 sty 2015, o 08:47

rynczok napisał(a):Witam, zamierzam kupić e30, już znalazłem w miarę niedaleko od siebie sedana z 89 roku. Niestety w aucie do zrobienia jest pompka paliwowa i jeździ teraz tylko na gazie. Jest też trochę poobijane - dwa wgnioty i lekkie pęknięcie na zderzaku. Cena nie jest duża bo nieco ponad 3000 zł. Myślicie, że jest sens pchać się w taki samochód i trochę w niego zainwestować? I czy jest gwarancja, że po wymianie tej pompy wszystko będzie chodziło jak należy, czy może okazać się, że jest jednak więcej rzeczy do zrobienia?
W e30ke po zakupie mógłbym włożyć tak do 2000 zł, myślicie, że wystarczy?
Byłoby to moje pierwsze auto do driftingu. Jest to 320i, ze szperą 100% powinno się coś tam polatać ;)

W starych autach nigdy nie ma gwarancji, że po wymianie jednej części, nie spieprzy się druga ;)
A co do tych 2tys- na co chcesz je przeznaczyć? Bo np za w miarę dobre kubły bez licencji zapłacisz ok 600zł sztuka więc... ;)
Avatar użytkownika
xdopex
Amator
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 maja 2013, o 16:15
Lokalizacja: 41-300

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez rynczok » 8 sty 2015, o 10:31

Kasę najpierw na takie rzeczy, zeby autk bylo sprawne mechanicznie. Kubły, szpera, gleba itd to mniej ważne wydatki, które będę realizował dopiero jak e30 będzie jeździło jak należy :p
rynczok
Amator
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 sty 2015, o 11:45
Lokalizacja: Kielce/Pińczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości