JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Ciast3k » 30 wrz 2014, o 12:18

No problem na suchym to to że co chwila Ci się biegi kończą, a nie mając tam zaspawanego dyfra (chyba, że go zaspawasz) będziesz musiał go katować wysoooko i non stop na gazie.
Musisz się liczyć kosztami i wiedzieć że za darmo nic nie ma i jak chcesz mieć benzynę to ją musisz zalać odpowiednio więcej.
Ja osobiście uważam że dieselek by był spok, tylko zaspawać moc i łamiesz schematy :)

Nie wiem czy jestem w stanie Ci coś innego doradzić, bo to co moge powiedzieć to nie mieszać auta daily z driftem, bo to nie będzie ładne, praktyczne rozwiązanie. Dajmy na to że wieczorem trafisz w krawężnik tylnik kołem, pogniesz wahacze a rano już nie masz jak dojechać tych 80km do pracy ;)
Lepiej to rozbić na dwa auta. Z BMW to chyba teraz e36 najtańsze, albo e30 ale to już inni doradza bo ja w japońcach siedzę a na BMW się nie znam jakoś mega dokładnie ;)
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 30 wrz 2014, o 12:29

Szpera to wiem ze musi byc bez tego bym sie nawet nie zabieral :) ja i tak go bede usztywnial bo gwint musze miec w samochodzie bo inaczej nie umiem do tego rozpurki i jak zona nie zauwazy to jakies madrego wirusa do silnika
(Napewno nie zauwazy :lol: ). To poczekam na odpowiedz kogos kto moze wiedziec czy taki zestaw da rade.
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Ciast3k » 30 wrz 2014, o 12:40

Kombinuj, ale weź uwagę na to co napisałem że to auto ma Ci jak sam napisałeś służyć do jazdy do pracy, więc jest Twoim narzędziem pracy, a driftując łatwo go zepsuć i nie mieć jak pracować :grin:
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez wojtek0305 » 30 wrz 2014, o 12:53

klepok napisał(a):Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie odnosnie samochodu.
Chcialbym kupic samochod jednoczesnie do zabawy ale i do normalnej jazdy. I tu rodzi sie moje pytanie.
Czy BMW e46 330 d bedzie odpowiednie? Wiem ze to klepok ale ma jednak te 200km naped na tyl i dla mojego portfela argumet klucz malo pali ;)
Odrazu mowie nie szukam auta do sportu tylko dla frajdy z latania bokami i jednoczesnie zwyklego rodzinnego dupowozidla.
A moze by ktos mial jakas inna ciekawa propozycje?
Pozdrawiam

Tyle w temacie: http://www.driftforum.pl/viewtopic.php?f=123&t=12547 Przejrzyj sobie ten wątek i sam odpowiedz sobie czy taki samochód jest odpowiedni dla Ciebie do latania bokami, czy to na suchym czy mokrym.
wojtek0305
Touge Drifter
 
Posty: 120
Dołączył(a): 1 kwi 2012, o 18:43
Lokalizacja: Lublin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 30 wrz 2014, o 20:10

I to jest to co chciałem zobaczyć :drift: Tak więc mam nadzieję że jak tylko kupię swoją piękność to się pochwalę i będzie czarny dym! :twardziel: :rockon:
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 2 paź 2014, o 20:48

Dobrze Ciastek pisze, na dojazdy do pracy lepiej coś małego z małym litrażem, a do zabawy jakieś 325/328 e36 (to jest teraz najtańsze, e30 albo siepy albo drogie).

Raz że można uszkodzić auto, już nie mówię o waleniu po krawężnikach, ale złapanie zwykłego kapcia, czy jakaś inna pierdoła, lub sprzęgło. Poza tym o diesla raczej trzeba dbać inaczej awaria pociągnie takie koszty że oszczędność na paliwie szybko się zniweluje w porównaniu do benzyny.

Kolejna sprawa to elektroszpera w dupowozie to overkill, a do e46 jedyna pasująca to z m3 bodajże.

Jeszcze jest kwestia taka że jeśli kupisz sztukę z "stukającym" wtryskiwaczem, lub nie zauważysz awarii wtryskiwacza (charakterystycznie stukający silnik jakby hydroregulator padł i lekkie "wypadanie zapłonu" - delikatnie kulejący silnik ) i będziesz radośnie hasał to szybko będziesz szukał drugiego silnika, jeden już zatarł tłok w 320d w ten sposób (jeździł normalnie tylko mechanik stwierdził awarię hydroregulatora zaworu więc znajomy odłożył naprawę w czasie).

Raadman jeździ dieslem, fajna sprawa, widać chyba bezawaryjnie nawet, lecz na pewno dba o niego także należycie, czyli po prostu jak o samochód do sportu, a nie jak o typowy dupowóz - leję i jadę.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 4 paź 2014, o 13:03

Rozumiem o co chodzi. Ja akurat mam trochę niemieckie podejście do samochodu. Zawsze naprawiam to co się popsuło a jak chwilowo nie mam kasy to auto stoi u mnie w warsztacie i czeka na kasę. A drugie auto mam Golfa V 1.4 8v który jak przyśpiesza to mu muszę pomagać nogą bo nie jedzie te szalone 70km :rotfl2: Tak więc mam czym jeździć jak BMW by stało to żona na pewno da mi auto.

Czyli mam rozumieć że lepiej kupić starsze e36 m50b25 i mieć go na upalanie? Bo jakoś wizja posiadania 3samochodów trochę przeraża mnie i mój portfel... A muszę mieć swoje do jazdy bo od żony nie chce brać codziennie a mój stary golf 4 już mi nie pasuje...
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Skotii » 4 paź 2014, o 22:06

Popieram poprzedników, lepiej rozdzielić samochód do jazdy codziennej od samochodu do "latania bokiem". Przy codziennych dojazdach do pracy na pewno zależy Ci by takie autko mało paliło, tym bardziej że widzę że masz kawałek(wspomniane 80 km). Po drugie musisz liczyć się z tym że w "bokolocie" zawsze się coś zepsuje, zaatakuje Cię krawężnik lub inna awaria. Dla przykładu w pierwszym samochodzie bez modyfikacji, 4 razy pod rząd miałam awarię, raz pompa wspomagania, raz przewód od chłodnicy, później drugi a na koniec sprzęgło. Nie wiem czy jest sens katować tak samochód "codzienny", chyba że polegało by to na boku raz na ruski rok to tak, ew. wchodzi to w grę jeżeli będziesz o niego baaaaaardzo bardzo dbał.
Avatar użytkownika
Skotii
Amator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 10:09
Lokalizacja: Krakow

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 5 paź 2014, o 16:10

no ja planuje nim jeździć max raz w miesiącu na jakiś tor i jak mnie noga zaswędzi (czyli często ;) ) na parkingu czy coś.
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mirex94 » 15 paź 2014, o 09:00

hej wszystkim. ja mam pytanie odnosnie poldka 1.6 jakies 80km w gazie czy to dobry pomysl na sam poczatek? zalozenie jest takie zeby zaspawac dyfer odciazyc jak sie tylko da i jezdzic nim glownie w zimie i na mokrym. maksymalnie 2 lata. szukac jakiegos do 1500zl a jak sie rozsypie cos powazniejszego to na zlom?
mirex94
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 16:14
Lokalizacja: zielona góra

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez ttomek » 15 paź 2014, o 15:09

kup na śnieg i potem sprzedaj.

albo rovera szukaj to i na mokrym pójdzie.
jak lekki jak Zombiepoxa to i po asfalcie latał - tylko że wydmuszka
Avatar użytkownika
ttomek
DRIFTER
 
Posty: 770
Dołączył(a): 19 sty 2010, o 13:19
Lokalizacja: Kobyłka Warszawa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mirex94 » 15 paź 2014, o 16:41

no wlasnie z roverem znalazlem tylko jednego za 1100 ale z jakies 300km odemnie
mirex94
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 16:14
Lokalizacja: zielona góra

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Skotii » 16 paź 2014, o 06:30

myślę że mimo wszystko bmw byłoby lepszym pomysłem i znajdziesz coś w tej kwocie na upartego, 80 km to mimo wszystko mało, na mokrym,śliskim jakoś to poleci ale bardzo szybko zacznie Ci brakować mocy i 2 lat na pewno nie wytrzymasz :) ew. z silnikiem rover'owskim - to jest jakieś wyjście :) poczekaj, poszukaj jeszcze i na pewno cos wpadnie w międzyczasie.
Avatar użytkownika
Skotii
Amator
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 10:09
Lokalizacja: Krakow

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mirex94 » 16 paź 2014, o 10:22

Myslalem wczesniej nad sierrka i w pierwszej kolejnosci myslal bym o niej ale tych jest tylko pare na olx. za bmw jakos poprostu nie przepadam ;). pozatym to bedzie moje drugie auto (1 Mitsubishi Galant) wiec chce ciac koszty. poldek czy sierra napewno nie maja drogich czesci z bmw nie wiem jak jest. jak by nie bylo kasy na jezdzenie to poprostu bedzie auto stac i czekac czy na naprawe. te 2 lata to maksymalnie mi chodzilo ;) jak by mi wmiare szlo to wtedy zaczal bym myslec o jakims s13 ;)
mirex94
Amator
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 16:14
Lokalizacja: zielona góra

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Ciast3k » 16 paź 2014, o 13:17

sierra w żadnym punkcie nie jest tańsza od bmw ;)
koledzy dobrze mówią, wkur**sz się po chwili że to nie jedzie i rzucisz to na CentroZłom :P
Lepiej poczekaj odkładając kasę, to kupisz coś lepszego za jakąś chwilę i będzie to na pewno więcej warte w sensie użytkowym :wave:
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości