JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Blacky » 24 lip 2014, o 23:50

E36
resztÄ™ znajdziesz na forum
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Ciast3k » 3 sie 2014, o 00:36

Blacky napisał(a):E36
resztÄ™ znajdziesz na forum

bardzo pomocna wiadomość...

kup sobie co CI się podoba e30 czy e36 nie różnią się za bardzo w przygotowaniu i tu i tu musisz pogrzebać.
Jeśli chodzi o silnik to kup od razu sobie z 2,5 albo 2,8litra to masz swapa z głowy i od razu jeżdżące autko. Silniki te nie są mega mocne, ale na początek wystarczą w zupełności, potem najwyżej zrobisz swapa na jakąś v8.
Jak e36 to byle nei compact
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Blacky » 3 sie 2014, o 09:06

przepraszam najmocniej - opowiadasz głupotki
dlaczego nie compact? nie wyrywa wózka, przód zawias z E36, lżejsze niż coupe/sedan, gwint, adapter, hydrołapa, 2.5/2.8 i jesteś w domu do nauki
nie są mega mocne? fakt, 800 km, które samo za Ciebie pojedzie nie mają, musisz jeszcze trochę techniki w sobie wyrobić.
E30 i E36 nie różnią się w przygotowaniu? poza tym, że ludzie robią zawieszeniowo E36 albo i E46 z E30, to faktycznie, nie różnią się. no i E30 jest bardziej zmęczone, trudniej znaleźć zdrowszą budę w dobrym pieniążku.
zapoluj na okazję na trampdrift.co.uk, na pewno tam jest taniej niż tu :)
Avatar użytkownika
Blacky
Touge Drifter
 
Posty: 569
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 21:38
Lokalizacja: Tychy

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez drift-rak » 3 sie 2014, o 09:28

Blacky napisał(a): fakt, 800 km, które samo za Ciebie pojedzie nie mają


samo nawet 1000KM nie pojedzie :thumbsup:
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 3 sie 2014, o 15:18

Ale słowa Blackiego popieram w 100%. Jeszcze te 8lat temu gdy e36 kosztowało 15 tyś pln wzwyż, to e30 było dobrą opcją i opłacało się to dłubać. Dziś e36 można kupić często w cenie e30. Po kupnie e30 pierwsze co się robi to albo wykłada grubą walutę i robi się driftowóz wyglądający jak e30, lub robi się z niego e36/e46 w budzie e30 , co wychodzi drogo nie oszukujmy się :)

Mnie zastanawia dlaczego nikt nie docenia, lub nie bierze pod uwagę omegi mv6 itp. samochodów. Fakt że są cięższe o kilka kilo, Ale cenowo wychodzą także atrakcyjnie. Jedyny minus to korozja, ale taki sam problem jest w e30 i e36.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Kapsel » 4 sie 2014, o 16:07

Z omegą już ktoś walczył na forum i była to naprawdę długa wojna nie do końca zakończona sukcesem. Nie jestem pewien, ale był to chyba szefer(?). Pamiętam ją jeszcze z pierwszych zawodów na wyrazowie na których byłem ;)
Kapsel
Clutch Burner
 
Posty: 48
Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 16:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 4 sie 2014, o 16:21

No tak , tylko z postępem technologii widać że te kichowate v6 opla mają jakiś potencjał. Gość o nicku Mickey kilka uturbił i to jeździ. Nie trzeba ładować silnika r6 z omegi A 3000 jak to za czasów Szefera było twierdzone. Z omegą A walczył Koala zdaje się. Szefer dalej jeździ swoją B z tego co się domyślam.

Sierry praktycznie na drogach wymarły, więc rozumiem skąd tak mało ich w drifcie. Trela zaczynał od sierry, jedyny minus jaki wspominał to, trudności z przednim zawiasem, lecz w dzisiejszych realiach na pewno już do przeskoczenia.

Mercedesy to czarna magia nadal dla wielu, fakt mają najbardziej skomplikowane zawieszenie z przodu z dużymi ograniczeniami raczej.

Fakt że najlepszym wyborem wydają się dziś e36 i e46, jeśli chodzi o kwestie kasa/możliwości. Lecz inne samochody przerabia się na tych samych zasadach przecież. Różnice wagowe też nie są duże, ani mocowe. A samochodów do latania bokami w rozsądnej kasie jest kilka modeli więcej niż e36 i s13. Tylko mam wrażenie jakby wszyscy o nich zapomnieli przy poszukiwaniach swojego driftowozu.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Chycu » 4 sie 2014, o 17:40

e30 owner napisał(a):No tak , tylko z postępem technologii widać że te kichowate v6 opla mają jakiś potencjał. Gość o nicku Mickey kilka uturbił i to jeździ. Nie trzeba ładować silnika r6 z omegi A 3000 jak to za czasów Szefera było twierdzone. Z omegą A walczył Koala zdaje się. Szefer dalej jeździ swoją B z tego co się domyślam.

Sierry praktycznie na drogach wymarły, więc rozumiem skąd tak mało ich w drifcie. Trela zaczynał od sierry, jedyny minus jaki wspominał to, trudności z przednim zawiasem, lecz w dzisiejszych realiach na pewno już do przeskoczenia.

Mercedesy to czarna magia nadal dla wielu, fakt mają najbardziej skomplikowane zawieszenie z przodu z dużymi ograniczeniami raczej.

Fakt że najlepszym wyborem wydają się dziś e36 i e46, jeśli chodzi o kwestie kasa/możliwości. Lecz inne samochody przerabia się na tych samych zasadach przecież. Różnice wagowe też nie są duże, ani mocowe. A samochodów do latania bokami w rozsądnej kasie jest kilka modeli więcej niż e36 i s13. Tylko mam wrażenie jakby wszyscy o nich zapomnieli przy poszukiwaniach swojego driftowozu.

bo z e30/e36 i s13 jest łatwiej, wszytsko czego możesz zapragnąć prawdopodobnie ktoś już gdziś kiedyś zrobił, a z oryginalną bazą wszystko trzeba rozkminić samemu. Na forum nawet znajdziesz o ile przedłużyć wachacze do e30 itp, itd.
Z resztą sam wybrałeś grzebanie e30 i ja też wybiorę e30/e36, bo to się wydaje najrozsądniejsze :)
Chycu
Król Ronda
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 17:38
Lokalizacja: Zakopane

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 4 sie 2014, o 17:51

Wybrałem e30, bo te 6 lat temu chodziły w śmiesznych pieniądzach, później "świat zwariował" i za ulepa trzeba płacić dziś tyle co za e36 325 w średnim stanie. Gdybym miał dziś wybierać szedłbym w e36 - ale to tylko z zamiłowania do marki. Ponieważ przez te wszystkie lata coś tam sobie dłubię, i wiele kwestii wiem jak podłubać, nie ważne jaką budę sobie postawię w garażu, to gdyby nie podobały mi się tak BMW, to z takich low budgetów rozważyłbym tą omegę 2.5 lub mv6.
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez mati0618 » 4 sie 2014, o 19:10

Mv6 to wersja wyposażenia a nie silnik 3.0. Mv6 były 2.5 i 3.0.
mati0618
Clutch Burner
 
Posty: 33
Dołączył(a): 8 cze 2012, o 13:16
Lokalizacja: Radziejów/Włocławek

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Urus » 9 sie 2014, o 16:26

Witam. Chciałbym zacząć zabawę z driftem i zastanawiałem się nad toyota suprą rocznik 1993. Z tego co czytałem ten samochód świetnie nadaje się do tego sportu ale nie wiem czy wszystkie modele. Więc jak to jest?
W drugim temacie o ofertach z portali wklejam link do oferty sprzedaży którą znalazłem.

Pozdrawiam
Urus
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2014, o 16:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez e30 owner » 10 sie 2014, o 12:05

Ja jestem zdania, że warto iść w samochody popularne - jeśli chodzi o sport. Jeśli chodzi o zabawę, w tanie samochody, jeśli chodzi o zabawę w drogie samochody (uważam że tak jest w przypadku supry) to polecam :)
Avatar użytkownika
e30 owner
Touge Drifter
 
Posty: 2034
Dołączył(a): 29 gru 2012, o 23:16
Lokalizacja: mazowsze

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 30 wrz 2014, o 11:50

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie odnosnie samochodu.
Chcialbym kupic samochod jednoczesnie do zabawy ale i do normalnej jazdy. I tu rodzi sie moje pytanie.
Czy BMW e46 330 d bedzie odpowiednie? Wiem ze to klepok ale ma jednak te 200km naped na tyl i dla mojego portfela argumet klucz malo pali ;)
Odrazu mowie nie szukam auta do sportu tylko dla frajdy z latania bokami i jednoczesnie zwyklego rodzinnego dupowozidla.
A moze by ktos mial jakas inna ciekawa propozycje?
Pozdrawiam
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Ciast3k » 30 wrz 2014, o 12:02

No jak chcesz dupowozidło przede wszystkim, to jak najbardziej tak, a na mokrym się pobawisz, czy tam na śniegu ;)
Na suchym będzie ciężko, ale też się da. Diesle mają ten problem że co chcwilę Ci się bieg kończy, ale do wszystkiego idzie przywyknąć ;)
Avatar użytkownika
Ciast3k
Touge Drifter
 
Posty: 314
Dołączył(a): 14 paź 2013, o 17:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez klepok » 30 wrz 2014, o 12:11

Mialem kiedys e36 tez w dieselu 1.7? Maly silniczek 90km mial to pamietam :rotfl2: i nawet dawal rady do czasu az sie nie spier... i wyladowal na zlomie. Ale w czym moze byc problem z lataniem na suchym? Za slaby czy o chodzi? Myslalem tez o bezynie ale koszta mnie przerazaja... ( codziennie 80km do pracy) a gazowac nie chce bo nie i kropka :grin: a mialbys jakas inna propozycje co do auta?
klepok
Amator
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 11:39
Lokalizacja: bielsko-biala

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości