JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 20 gru 2008, o 16:20

Sierra to nie BMW.
Zapytajcie w takim razie Tomka dlaczego nie chce jezdzic swoja sierra. Przeciez moze wsadzic tam nawet naped odrzutowy . Ale tego nie robi.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Enzo » 20 gru 2008, o 16:59

Bartdrift napisał(a):Sierra to nie BMW.
Zapytajcie w takim razie Tomka dlaczego nie chce jezdzic swoja sierra. Przeciez moze wsadzic tam nawet naped odrzutowy . Ale tego nie robi.


To fakt. Nie wiem nigdy nei inetresowalem sie sierra.
Bart a jak tak mowisz to mzoe powiesz o co chodzi? Podzespoly mnei jwytrzymale w BMW czy o cos innego chodzi?
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 20 gru 2008, o 22:21

Zeby nie bylo ze tak sobie gadam bo mam natchnienie . To moja sierra:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kupilem ja gotowa i przygotowana do wyscigow jakie byly kilkanacise lat temu bardzo popularne w Beneluxie. Kupowalem ja na tor co prawda (robilem niÄ… 5 lat temu licencjÄ™) ale uczylem sie tez pozniej driftu i to w tym aucie "zlapalem bakcyla" driftu.
Sierra jest generalnie fajnie wywazona -zarówno do wyscigow jak i driftu (nie wiem jak rajdy, ale pewnie tez)
Uwazam ze to super auto do nauki driftu. Jak nie najlepsze, bo jest imo lepiej wywazona niz e30. Niestety sama w sobie jest fordem... Nie da sie tego ukryc na dluzsza mete. Kasta jest poprostu slaba i miekka. El. zawieszenia slabe . I jak wyobraze sobie sierre z takim v8 lub np. 400 konnym sr'em ,to juz nawet w myslach uciekam od toru zeby nie dostac jakims jej odłamkiem :lol:

Jesli robimy juz swapa - czyli pakujemy kupe kasy i liczymy na jakies sukcesy ( bo jesli nie to po jaka cholere ten swap skoro seria ogaranie dla funu) to takiego zeby mialo to sens. Sierra nie bedzie zadbym projektem "cichociemnym" tylko slabym, zawodnym do tego wyrzeźbionym strasznie autem ktorym bedzie i tak bardzo ciezko cos osiagnac. Do tego wszystkiego na koniec (o ile wogole takiego dotrwamy) okaze sie, ze wpakowalismy ze 40 tys zl , a to nadal pozostanie tylko sierra...

Podsumowujac moj wywod : Sierra tak ,ale wypruc, usztywnic troche wzmocnic i jazda. Kupic najlepiej z motorem 2.9 i olac inwestownie. Nauczyc sie dobrze ogarniac, potem sprzedac (lub nie) i kupic BMW czy Nissana i powoli robic.

Oczywiscie cale moje rozwazanie trafi szlak jak ktos postanowi wrzucic 100tys i zrobic super driftowoza.Pewnie ze sie da i bedzie to super auto. Tak jak kazde inne, nawet ktore mialo przedni naped. Tylko po co to robic skoro za polowe tej kasy mozna miec gotowe mega auto ?
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez gimon3 » 20 gru 2008, o 23:43

Już rozumiem.....Bart ile ty masz aut? :confused: :uklon:
Avatar użytkownika
gimon3
Touge Drifter
 
Posty: 177
Dołączył(a): 9 lip 2008, o 16:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 21 gru 2008, o 00:11

Nie wiem ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez gimon3 » 21 gru 2008, o 00:28

minimum 10 :lollol: ty tą sciera ganiałeś na r888? bo chyba ztyłu leżą
Avatar użytkownika
gimon3
Touge Drifter
 
Posty: 177
Dołączył(a): 9 lip 2008, o 16:23
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 21 gru 2008, o 00:30

NIe wiem nawet co tam bylo. W nl na takie uzywki nawet dopalcja :D
wiecej i to duzo ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez robacek » 21 gru 2008, o 13:42

a jak wyglada sprawa subaru? w pl duzo nowych projektow i ani evo ani subaru czemu te samochody sa omijane takim lukiem?:) ja na 100% w polowie przyszlego sezonu bede albo sciagal z jp przygotowane autko(rx7 lub 200sx jakiegos) albo wlasnie mysle nad subaru(evo za drogie) ale wogole tego nie ma w pl i tak za bardzo nie chce przecierać szlaków i topić mase kasy;/ ktos moze cos wie na ten temat?
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Javie » 21 gru 2008, o 14:56

Evo ma promień skrętu tankowca, a od Subaru są po prostu lepsze i tańsze opcje.
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez robacek » 21 gru 2008, o 16:59

w sumie takie info mi starczy thx;)
Avatar użytkownika
robacek
Team Prodrift
 
Posty: 1877
Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 21 gru 2008, o 17:04

Pamietajcie tylko o tym ze nawet Kawabata powiedzial, ze najlepiej wywazonym autem do driftu jest wlasnie subaru. To (po odpowiednich przerobkach) jeden z najlepszych driftowozow na swiecie.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Javie » 21 gru 2008, o 18:30

W sensie, że z seryjnym napędem (ale zrobionym na RWD) ? Bo w tych Subarach z Team Orange to niewiele z Imprezy zostało :P
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 21 gru 2008, o 18:35

Tak ,z seryjnym. I nie trzeba tak daleko szukac. Juz sie to kilka razy przewijalo przez forum. Włoch, frederico Sceriffo jezdzi w IDS takim subarakiem. I jest bardzo duzo z seryjnego subaru a wymiata rewelacyjnie. W dodatku to jego juz drugie auto i poprzednie to tez bylo subaru, tyle ze to starsze. Tez twierdzi ze smiga sie tym rewelacyjnie.

http://pl.youtube.com/watch?v=pUfs5C-apWY
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 21 gru 2008, o 19:19

A ma ktoÅ› jakieÅ› info (specyfikacje) jakiegoÅ› subaru z teamu orange?? (jakaÅ› strona?) :grin:
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Olaf » 21 gru 2008, o 22:34

Rozmawiałem ostatnio z chłopakami, mechanikami, którzy jeżdżą w rajdach subaru legacy opowiadali, że za ok 30 tys można przygotować fajną imprezę do driftu ale to za jakiś czas. Teraz szukam jakiejś 535 na początek. Dzisiaj oglądałem jedną
http://www.allegro.pl/item512201564_super_bmw.html
i zrobiłem parę fotek telefonem:
http://www.wrzuta.pl/obraz/3ErFGoCbgo/20081221_001
http://olafg.wrzuta.pl/obraz/hXg3nVpFc1/20081221_003

Jeszcze wczoraj w opisie aukcji było, że silnik to 3,8 alpina 340 KM :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
Przez telefon naopowiadał, że to V8 Alpina przełożona przez niemiaszków.
Pojechałem obejrzeć z ciekawości bo miałem blisko. Przejechałem się kawałek i wysiadłem z niesmakiem: sprzęgło i zawieszenie w stanie agonalnym. Gościu ode mnie dowiedział się że to rzędowa szóstka (jego słowa: ja to się nie znam na silnikach ja się znam na gotowaniu)i 2,5l i już pozmieniał w aukcji. Jakby ktoś chciał jechać i oglądać to szkoda czasu.
Szukam dalej. Dobrze, że zrobiłem 30 km a nie 300 bo bym się wk......ił
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości