JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 1 gru 2008, o 18:35

Ponieważ nie ma dnia, żeby nie znalazł sie na tym forum nowy temat pt. " jakie mam kupić auto do driftu" lub "co doradzacie - BMW czy Nissana" , zakładam ten wątek dla wszystkich którzy chcą zacząć swoją przygodę z driftingiem a nie mają jeszcze auta i planują zakup.

Jeśli nie wiesz jakie auto kupić, wahasz się pomiędzy jednym czy drugim, czy po prostu chcesz zapytać o konkretne auto znalezione na allegro czy innym tego typu, to ten temat jest właśnie dla Ciebie ! Tutaj możesz dołączyć do innych i zadać swoje pytanie nawet jeśli była już w tym temacie odpowiedz 10 razy. Oczywiście zachęcamy do przeszukania forum lub tego tematu, bo odpowiedź jest tu już na 99% ,ale jeśli masz ochotę lub nadal wątpliwości to możesz pisać- tu nie będziemy krzyczeli ;)


Wszystkich forumowiczów proszę o wyrozumiałość w tym temacie . Nawet jeżeli ktoś co stronę będzie tu pytał o to bmw 318 e30 , to -jeśli mamy ochotę odpisujemy lub podajemy na której stronie tego tematu można znaleźć info lub NIE PISZEMY NIC. Jeśli kogoś denerwują ciągle te same pytania zadawane często przez początkujących ,to od razu proponuje nie otwierać tego tematu ponownie.

Osobiście myślę, że lepiej założyć taki temat, niż widzieć codziennie nowy w każdym zakątku forum.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 1 gru 2008, o 18:46

A ja mam pierwsze pytanie: jest w planach zakup 200sx 14a. Serce już mam od dawna i powoli sie już robi(2jz) :grin: ale przejdźmy do tematu, w serii NOPI drift śmiga jedna mała Honda s2000 a pytanie jest takie czy długość rozstawu osi ma duże znaczenie? np. honda s2000 a toyota chaser jzx100? Czy ktoś może wie jaka jest różnica w prowadzeniu?
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 1 gru 2008, o 18:56

W IDC smigala jedna s2000 i nie wygladalo zeby to auto nie nadawalo sie do driftu. Co prawda silnik mial seryjny ,wiec szalu nie bylo, ale mysle ze przy odrobinie zaparcia smialo mozna by tym smigac.
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 1 gru 2008, o 19:00

W to nie wątpię, ale dokładnie chodzi mi o różnice w prowadzeniu (o ile jest) czy jest jakaś? Bo np. samochód Pontiac Solstice czy AE86 są to małe samochody a Skyline sedan czy Chaser są o wiele większe :help:
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Bartdrift » 1 gru 2008, o 19:03

Napewno bedzie troche bardziej nerwowa, niz taki ponton jak chaser . Ja bym na Polske nie kupił ani jednego ani drugiego ;)
Bartdrift
DRIFTER
 
Posty: 8861
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 20:19
Lokalizacja: Katowice/Mikołów

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 1 gru 2008, o 19:16

Autko będzie śmigało w NOPI ;) Buda jeszcze nie jest zakupiona a mam co rozważać co do autka :grin: 11 kwi 2009 na Wall Speedway NJ będą zmagania o licencję i do tego czasu autko będzie już gotowe! (Tylko dokładnie jakie??? :help: )
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Pablo 92 » 1 gru 2008, o 20:43

Napisz najlepiej do łysego bo on s2000 śmigał
Avatar użytkownika
Pablo 92
Touge Drifter
 
Posty: 496
Dołączył(a): 9 lut 2008, o 09:23
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez P@welll » 1 gru 2008, o 20:51

ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, jak to jest z Volvo ? da rade ciezko krowa? ;) ja osobiscie bym wolał Chasera jest tego dosc duzo w optionach a s2000 rzadko.
Avatar użytkownika
P@welll
DRIFTER
 
Posty: 401
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 13:40
Lokalizacja: Knurów (slask)

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez emikyton » 1 gru 2008, o 21:13

P@welll napisał(a):ja mam takie pytanie czysto teoretyczne, jak to jest z Volvo ? da rade ciezko krowa? ;) ja osobiscie bym wolał Chasera jest tego dosc duzo w optionach a s2000 rzadko.


To zależy czy chcesz tym wygrywać czy co? Bo jeździłem trochę 740'tką w dieslu. Potężny moment obrotowy, więc ronda fajnie się chodziło, nawet bez szpery :D
Avatar użytkownika
emikyton
Touge Drifter
 
Posty: 546
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 21:10
Lokalizacja: Janów Lubelski

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Enzo » 2 gru 2008, o 07:47

Ktos wczesniej pytal czy ma ktos fotki swapu M70 w E30.
Wiec to jest pewien projekt z bmw-e30.pl

przerobiona skrzynia z m30
Obrazek
Obrazek

Skrzynka w autku:
Obrazek
Obrazek

Przerobiona belka, aby lapy byly na swoim miejscu
Obrazek
Obrazek

No i V12 w aucie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jesli ktos mysli o takim swapie (zreszta o V8 M60/M62 tez), to proponuje sie odezwac do kolesia o nicku: Stammek na www.bmw-e30.pl lub www.beemka-klub.pl/forum
Avatar użytkownika
Enzo
DRIFTER
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 08:07
Lokalizacja: Nysa

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Javie » 2 gru 2008, o 16:16

Tak sobie myśle, że S2000 ma troche do dupy moment i jego przebieg jak do driftu (208 Nm przy 7,5k RPM).
Avatar użytkownika
Javie
Touge Drifter
 
Posty: 431
Dołączył(a): 2 lip 2008, o 16:12
Lokalizacja: Osw

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 2 gru 2008, o 18:45

Tak w ogóle to na razie nawet nie planowałem zakupu ani chasera ani s2000 a nawet jeśli honda to na pewno nie z seryjnym silnikiem tylko 2JZ :D A pytanie było jaka jest różnica prowadzenia między kolosem a kurduplem :)
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez tomek marciniak » 2 gru 2008, o 18:57

RokiDrift napisał(a):W to nie wątpię, ale dokładnie chodzi mi o różnice w prowadzeniu (o ile jest) czy jest jakaś? Bo np. samochód Pontiac Solstice czy AE86 są to małe samochody a Skyline sedan czy Chaser są o wiele większe :help:


mysle ze to ciezkie pytanie i nie wiem czy ktos bedzie znal odpowiedz.
osobiscie kupilbym charsera nawet i na Polskie ciasne tory.
Avatar użytkownika
tomek marciniak
DRIFTER
 
Posty: 247
Dołączył(a): 1 kwi 2008, o 19:43
Lokalizacja: lodz-uk

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez RokiDrift » 2 gru 2008, o 19:00

RokiDrift napisał(a):Tak w ogóle to na razie nawet nie planowałem zakupu ani chasera ani s2000 a nawet jeśli honda to na pewno nie z seryjnym silnikiem tylko 2JZ :D A pytanie było jaka jest różnica prowadzenia między kolosem a kurduplem :)


Bo auto jest już od dawna wybrane i padło na 200sx ale puki jeszcze zakup nie został dokonany to porozważać jeszcze można ;)
Avatar użytkownika
RokiDrift
Touge Drifter
 
Posty: 234
Dołączył(a): 29 lis 2008, o 19:39
Lokalizacja: Szczecin

Re: JAKIE AUTO KUPIĆ - TU ZADAJEMY TO PYTANIE

Postprzez Olaf » 7 gru 2008, o 21:11

Cześć..
To mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam wszystkich drifterów. W najbliższym czasie zamierzam kupić auto do driftu na początek czyli bardziej do nauki i zabawy. Jeździłem jako pasażer e30, e36 i e34 w wyrazowie i skłaniam się ku e34 535. Napiszcie na co zwrócić uwagę przy zakupie i czy brać wypasioną wersję w bardzo dobrym stanie (droższą), czy może lekko poobijane w nienajlepszym stanie ze zdrowym silnikiem(tańszą i różnicę w zakupie zainwestować w auto). Co z mostem szukać z fabryczną szperą 25% czy spawać? Co z zawieszeniem czy na początek wystarczy seryjne czy trzeba coś utwardzać i obniżać? Budżet na początek to 5-7 tys na auto+na modyfikacje jakaś kasa się na pewno znajdzie. A i jeszcze jedno sporo ogłoszeń jest z gazem do którego mam awersję czy szukać auta, które nie miało nigdy zamontowanego gazu czy brać z gazem i go wyrzucać?
Wszystkie informacje będą dla mnie cenne.
A może zupełnie inne auto?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Olaf
DRIFTER
 
Posty: 552
Dołączył(a): 22 lis 2008, o 18:47
Lokalizacja: Otrębusy

Następna strona

Powrót do Początkujący

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Heise IT-Markt [Crawler] i 6 gości