Dieta dla driftera?

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Dieta dla driftera?

Postprzez Dratwa » 22 maja 2015, o 00:30

Otóż czytam dużo o drifcie i podobno bardzo ważną rzeczą jest masa pojazdu. I widzę, że ludzie wywalają każdy zbędny kilogram. Zacząłem się zastanawiać czy drifterzy stosują jakąś dodatkową dietę, żeby zrzucić zbędne kilogramy z siebie.
Istnieje coś takiego? Ja ważę 65 kg, więc wydaje mi się, że jak bym zbił 5 kg masy własnej to miałbym przewagę.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez drift-rak » 22 maja 2015, o 08:00

Z 65kg to juz masz przewage 20-30kg ;)
Powaznie to az tak nikt tutaj nie wariuje. W F1 to tak bo pojazdy sa niemal identyczne wiec kazdy kg sie liczy. Nasz Robert Kubica mial z tym problem bo jest wysoki i wazyl wiecej od niektorych zawodnikow. Narazie drift to nie F1 i nie warto sie katowac wiec grill na zawodach jak najbardziej sie robi po za tym roznorodnosc aut i sposob jazdy tak czy tak nie spowoduje ze 5kg mniej da wygrana.
Avatar użytkownika
drift-rak
DRIFTER
 
Posty: 2982
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 20:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez Simons14a » 22 maja 2015, o 09:31

A ja uważam,że bardzo dobry temat.
Sam przykładam dużą wagę do swojego zdrowia i diety no może na co dzień ale przez to przekłada się również na drift.
Nawet na konferencji DMGP w Wiśle,na której miałem przyjemność być był ten temat poruszany.Lejemy bardzo dobre paliwo do samochodów,przykładamy ogromną wagę do budowy samochodu i w związku z tym naturalną kolejną składową tej całej układanki jest jak się będzie czuł zawodnik zjadając w czasie zawodów tłustą kiełbasę a jak zjadając w miarę lekki i regularny posiłek.Na tym według mnie polega dążenie do profesjonalizmu-również w tym sporcie.
Nie do końca jest może ważna sprawa wagi zawodnika ale jest to bardzo powiązane z wydajnością organizmu podczas przejazdów i całych zawodów a jak wiemy jeździmy w okolicach 70 st Celsjusza przez ileś godzin więc ma to znaczenie.Wiem ,że większość jeździ dla przyjemności ale to prędzej czy później większości osób mija i chcą czegoś więcej tak jest zbudowana po prostu psychika człowieka.
Avatar użytkownika
Simons14a
DRIFTER
 
Posty: 689
Dołączył(a): 13 kwi 2010, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez Hikiel » 22 maja 2015, o 09:54

Ale pytającemu nie chodziło o to czy ma taki bęben, że nie może kręcić kierownicą a po chwili dostaje zadyszki. Gość ma 65kg i chce uzyskać przewagę zrzucając jeszcze 5kg.
Hikiel
Touge Drifter
 
Posty: 228
Dołączył(a): 18 paź 2010, o 22:30
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez koalaMT » 22 maja 2015, o 10:07

Kolego Dratwa.... zrzucanie 5kg... może ci tylko pomóc w samopoczuciu.. a nie w przewadze jesli chodzi o jazde... zalej 5 litrów mniej paliwa i bedzie to samo


Simon. za to poruszył bardzo ważną kwestie... Odżywania się na zawodach.. bo wiadomo.. w kabinie jest gorąco, my w kombinezonach, kaskach.. upał jak ta lala... a wypacanie się jest w tempie ekspresowym

Dlatego ważne jest co jecie... i uzupełnianie płynów... ( mowa tu o wodzie "bez procentowej" )


Także kolego.. jeździj.. a jak już będziesz chciał walczyć mocniej.. to wpisz wpierw. co za auto, jaki silnik, ile mocy i ile waży twoje auto wzgledem mocy..


Peace...
Avatar użytkownika
koalaMT
Touge Drifter
 
Posty: 732
Dołączył(a): 7 lut 2008, o 09:04
Lokalizacja: Radom

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez Dratwa » 23 maja 2015, o 00:12

Przyznam, że temat założyłem w celach humorystycznych :) Nie mam niestety samochodu z napędem na tył (mam Golfa IV :P), planuje dopiero zakupić sobie E36, jednak nie mam zamiaru brać udziału w turniejach. Bardziej myślę o rekreacyjnych zabawach po zakrętach podczas nudnych wieczorów.

Niemniej jednak w pewien sposób dieta może być rzeczywiście ważna dla zawodowców. Dla osób takich jak ja to bardziej dieta na masę :D

Dziękuje za pozytywne odebranie tematu.
Dratwa
Amator
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 17:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Dieta dla driftera?

Postprzez SzafaTczew » 16 lip 2015, o 14:06

jak przed treningiem łykniesz tego nektara masz +5 do skila i +10 do szybkości auta:
Obrazek
ewentualnie jak nie masz mocy to możesz tego łyknąć, ale działa tylko gdy siedzisz w bmw:
Obrazek
Avatar użytkownika
SzafaTczew
Clutch Burner
 
Posty: 46
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 16:52
Lokalizacja: Tczew


Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość