Powitanie i parę pytań

Dział dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w driftingu.

Powitanie i parę pytań

Postprzez miaziol » 31 sty 2015, o 10:37

Witam
Jestem na tym forum nowy więc chciałem się po pierwsze przywitać :D
Teraz do rzeczy. Mam jakieś tam autko tył napęd 360km. No i co się rzuca w oczy to to że niestety moje maleństwo
uwielbia zarzucać dupcią w zakrętach. Każde mocniejsze wciśnięcie gazu powoduje mniejszy lub większy uślizg na tylnych kołach.
Szukam jakiejś teorii czegoś na czym można by się oprzeć zanim zacznie się próby na jakimś zapuszczonym parkingu :D.
Ostatnio ładnie mną majtnęło i to mi dało dosyć mocno do myślenia nuby wszystko próbowałem zrobić prawidłowo, czyli
kontra dodanie gazu itd a i tak skończyło się to efektownym bączkiem i sunięciem bokiem aż do pasa trawy na którym autko się wyhamowało.
Możecie podrzucić jakieś lineczki do tego typu teorii? Czy to po prostu nie istnieje i pozostaje testowanie samemu co i jak?
miaziol
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 10:28
Lokalizacja: łódź

Re: Powitanie i parę pytań

Postprzez DrifTom » 31 sty 2015, o 11:11

http://www.youtube.com/watch?v=IPQyQgyuNMI
Tutaj w sumie możesz podpatrzeć, a reszta to już trening trening i jeszcze raz trening.
DrifTom
Touge Drifter
 
Posty: 313
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 08:13
Lokalizacja: Wola Łużańska

Re: Powitanie i parę pytań

Postprzez miaziol » 31 sty 2015, o 11:48

Dzięki serdeczne polookam i spróbuję się zastosować. Swoją drogą będzie też trzeba ogarnąć jakiś placyk do trenowania co w łodzi podobno jest ciężkie. Swoją drogą to trochę bez sensu są działania policji i władz. Zamiast stworzyć warunki i miejsce do ćwiczenia techniki jazdy wolą walić mandaty. Mam dosyć mocne auto i chciałbym się nauczyć nad nim panować, owszem mogę jechać sobie w polskę na tor ale to spory wydatek. Natomiast takie miejsce w łodzi to tylko niewielki koszt wjazdu plus ew koszta opon itd. Jakikolwiek kurs to tyko parę godzin szkolenia a co dalej? Bez ćwiczenia pewnych technik odruchów się nie wypracuje a to czego się nauczyło na kursie dosyć szybko się zapomni. Jeżdżę sporo nawet bardzo sporo :D około 10 - 12 tyś km w miesiącu a i tak techniki jazdy w poślizgu nie mam opanowanej w dostatecznym stopniu.
miaziol
Amator
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 10:28
Lokalizacja: łódź

Re: Powitanie i parę pytań

Postprzez kokonD1 » 31 sty 2015, o 15:45

Tutaj biblia driftu z polskim lektorem http://zalukaj.tv/zalukaj-film/10002/dr ... 2003_.html
kokonD1
Amator
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 12:34
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Początkujący

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron